Rektör Çiftçi Yetim Çocuklarla İftarda Buluştu

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, İHH İnsani Yardım Vakfı Çankırı Şubesi ile ortak organize edilen iftar programında Çankırı’da ikamet eden yetim çocuklar ve ailelerle iftarda bir araya geldi. Uluyazı kampüsü merkezi yemekhanede gerçekleşen iftar programına Çankırı Karat...

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, İHH İnsani Yardım Vakfı Çankırı Şubesi ile ortak organize edilen iftar programında Çankırı’da ikamet eden yetim çocuklar ve ailelerle iftarda bir araya geldi.

Uluyazı kampüsü merkezi yemekhanede gerçekleşen iftar programına Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, , İHH İnsani Yardım Vakfı Çankırı Şubesi Başkanı Hasan Kale, ÇAKÜ Genel Sekreter Yardımcısı Ünal Hendek, İletişim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Salih Sarıcaoğlu, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Murat Yıldırım, İHH Gönüllüleri ile yetim çocuklar ve aileleri katıldı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, iHH Çankırı Şubesi ile birlikte organize ettikleri iftar programında emanet olarak gördükleri yetimleri ve ailelerini misafir etmekten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Rektör Çiftçi, “ Bildiğiniz gibi Ramazan birlik, beraberlik ve paylaşma ayıdır. Bu anlamda böyle mübarek bir günde sizleri burada misafir etmekten hem onur duyduk hem çok mutlu olduk. Kamu kurumlarında böylesi bir ortamda bir araya gelerek fikir beyan etmek, ortak kaygılarda ve hedeflerde buluşarak düşünce paylaşımında bulunmanın son derece önemli olduğuna inanıyorum.  Biz Türkiye’nin bir üniversitesi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın dünyada ortaya koyduğu fikir, düşünce ve vizyonunu kabul ediyor ve bu minvalde çaba sarfediyoruz. O itibarla Türkiye artık dünyada adaletin, barışın, iyiliğin ve merhamettin temsilcisi durumunda.  Dolayısıyla dünyada nerede bir mazlum varsa Türkiye onun yanında. Bu misyonun temsilcisi olarak bizler de nerede bir mazlum varsa onun yanındayız. Eksikliklerimizi, sıkıntılarımızı birlikte çözeceğiz.  Bunu yaptığımızda geleceğe daha güçlü ve kararlı bakmamamız için hiçbir sebep yok.  Ben bu organizasyonda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte değişik program ve projelerle daha sık bir arada olacağız inşallah.” dedi.

Çocuklarla tek tek ilgilenen Rektör Çiftçi iftar programının ardından İHH yetkilileri ile programa katılan çocuklara ve ailelerine çeşitli hediyeler verdiler.

23 Nis 2022 - 02:46 - Haberler

istanbul haber