ÇAKÜ’nün Yeni Rektörü Sefer Ahmet Bulut’tan Kampüse Oyun Alanı Kurulma Talimatı Geldi

Çankırı Özel İlk Adım Anaokulu 5 yaş grubu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102’inci Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında öğretmenleri Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaret etti. Öğretmenler Büşra Yaman ve Ayşe Demiray’dan, çocuklar ve oku...

Çankırı Özel İlk Adım Anaokulu 5 yaş grubu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102’inci Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında öğretmenleri Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaret etti.

Öğretmenler Büşra Yaman ve Ayşe Demiray’dan, çocuklar ve okulda yapılan faaliyetler hakkında bilgi alan Rektör Çiftçi, minik öğrencilerle tek tek tanışıp sohbet ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı.

Çocuklara büyüyünce ne olacaklarını soran Rektör Çiftçi; öğretmen, doktor, pilot, asker ve polis gibi duyduğu cevaplardan sonra son derece mutlu oldu.

Anasınıfı öğrencilerinin büyük bir heyecan ve enerji ile anlattıkları okul anılarını ve gelecekle ilgili düşüncelerini dinleyen Prof. Dr. Harun Çiftçi ile çocuklar arasında keyifli anlar yaşandı.

Minik öğrencilerin, kendisinden herhangi bir istekleri olup olmadığını soran Çiftçi’nin, aldığı ilginç cevaplara karşı kurduğu samimi diyalogla miniklerin isteklerini yerine getireceğini söyledi.

Yeni neslin, kendilerine sunulan fiziki ve teknik imkanlarla çok şanslı bir nesil olduğunu belirten Rektör Çiftçi, “Çocuklarımızın hepsinin gözlerinde zeka pırıltısı ve hayat enerjisi görüyorum. Öğretmen ve okul yönetimimizi de tebrik ediyorum. Yaşlarına rağmen hepsi Akıllı, zeki, saygılı, değerlerimizi bilen, dünyayı daha da  güzelleştirecek düşünceleri olan çocuklar. İyi eğitim aldıkları ve çok girişimci bir nesil olacakları daha şimdiden belli. Bu bize ümit veriyor. Bize düşen de bu zeki ve heyecanlı nesle, iyi bir gelecek ve güçlü bir ülke hazırlamak.” dedi.

Daha sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla temsili olarak Rektörlük makam koltuğuna oturan minik öğrenci Sefer Ahmet Çelebi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş’ı makamına davet ederek kampüs içerisine yarış pisti de olan bir oyun sahası kurulması talimatını verdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, Rektör Çelebi’nin talimatları doğrultusunda kampüs içerisine bir oyun sahası kurulması için gerekli çalışmalara vakit kaybetmeden başlayacaklarını söyledi.

Minik misafirlerine, çeşitli ikramlarda bulunan Prof. Dr. Harun Çiftçi, hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra çocukları okullarına uğurladı.

23 Nis 2022 - 02:56 - Haberler

istanbul haber