Yasin Özlü’den İletişim Öğrencilerine Nokta Atışı Kariyer Önerileri

Yasin Özlü’den İletişim Öğrencilerine Nokta Atışı Kariyer Önerileri Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin ÖZLÜ Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Kariyer Planlama Dersi kapsamında öğrencilerle online bir söyleşide bulundu. “KOU İletişim Fakültesi Reklam...

Yasin Özlü’den İletişim Öğrencilerine Nokta Atışı Kariyer Önerileri

Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin ÖZLÜ Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Kariyer Planlama Dersi kapsamında öğrencilerle online bir söyleşide bulundu.

“KOU İletişim Fakültesi Reklamcılık, Halkla ilişkiler ve Tanıtım, Gazetecilik, Görsel İletişim, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü 1.Sınıf öğrencilerinin katıldığı söyleşide, 2004 yılında KOÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden mezun olan Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü yerel yönetimlerde iletişim mezunlarının önemi, bu alanda çalışmak isteyen öğrencilerin kendini nasıl yetiştirmesi gerektiği, bugün ve gelecekte yerel yönetimlerde iletişim uzmanlarına duyulan ihtiyaç ve sosyal medya uzmanlığı konusunda faydalı bilgiler verdi ve Başiskele Belediyesi’nin yaptığı çalışmalardan örneklerle iletişim uzmanlığının önemine vurgu yaptı.

İletişim alanındaki eğitim ve becerisini yerel yönetimde nasıl kullandığını, iletişim eğitiminin faydasını ve toplum odaklı bakış açısının önemini anlatan Özlü, öğrencilere “Çırağı olmadığınız bir işin ustası olamazsınız. Okul döneminizi çeşitli sektörlerde çıraklık yaparak geçiriniz, toplumla ilgili konuları dert edinerek meraklı olunuz, çalışarak ve emek vererek güzel işler, topluma faydalı işler yapabilirsiniz.” dedi. KOÜ İletişim Fakültesinde beş bölüme kariyer planlama dersi veren ve online söyleşinin moderatörlüğünü yapan Öğr. Gör. Tümay MERCAN kariyer söyleşilerinin dönem sonuna kadar farklı konuklarla online devam edeceğini, öğrenci sayısının yüksek olması dolayısıyla söyleşilerin online yapıldığını belirterek, öğrencilerin kariyer planlarını yapmalarında bu söyleşilerin önemli olduğunu sözlerine ekledi.”

25 Nis 2022 - 19:02 - Haberler

istanbul haber