TÜGİAD Başkanı Çevikel'den tecrübe paylaşımı

TÜGİAD ve DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, Şahinkaya Koleji Girişimcilik Zirvesi’nde “Geleneksel üretim yöntemlerinin dışında yük...

TÜGİAD ve DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, Şahinkaya Koleji Girişimcilik Zirvesi’nde “Geleneksel üretim yöntemlerinin dışında yüksek teknolojik yatırımlara odaklanmalıyız” dedi.

BURSA - Şahinkaya Koleji’nde düzenlenen ‘Girişimcilik Zirvesi’nde başarı hikâyesini anlatarak gençlere tavsiyelerde bulunan TÜGİAD Genel Başkanı ve DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, yüksek teknolojik yatırımlarla Türkiye’nin küresel pazar payını artırabileceğini söyledi.

Konuşmasında sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yapan Nilüfer Çevikel, öğrencilere en önemli tavsiyesinin mümkün olduğunca sivil toplum kuruluşlarında yer almaları olduğunu söyledi. "İdeallerinize giden yolda başarısızlığa uğrasanız da hiçbir zaman pes etmeyin" diyen Çevikel, "Ben, iş hayatım boyunca hep bu düsturla hareket ettim ve karşılaştığım zorluklar karşısında dik durarak bildiğim yolda emin adımlarla ilerledim” dedi.

‘MELEK YATIRIMCI OLARAK DESTEKÇİYİZ’

TÜGİAD ve DOSABSİAD’ın tarihlerindeki ilk kadın Başkanı olduğunu da hatırlatan Nilüfer Çevikel, ülkeye ve kente değer katan çalışmalara imza atmanın gururunu yaşadığını kaydederek “İş hayatım boyunca ve SİAD’lardaki görevlerimde, eğitimin ne kadar önemli olduğuna çok kez şahitlik ettim. Dijital ve yeşil dönüşümün hayatımızın olmazsa olmazları arasına girdiği bir dönemde eğitimin tek başına yeterli olmadığını çok iyi bilmeliyiz. Geleneksel üretim yöntemleri dışında çağa ayak uyduran yüksek teknolojik yatırımlara da odaklanmalıyız. Daha güçlü bir Türkiye için, küresel ticarette pazar payını artıran bir Türkiye için milli teknoloji hamlelerine ihtiyacımız var. Bu ihtiyacı karşılayacak olan ise gençlerimiz olacaktır. TÜGİAD bünyesinde Cumhuriyetimizin 98. yılını ‘1.000 Üniversite Öğrencisine Yapay Zekâ Eğitimi Projesi’ ile kutladık. DOSABSİAD’da da BTSO Eğitim Vakfı bünyesindeki BUTGEM ile birlikte Dijital Dönüşüm Okulu’nu hayata geçirdik. ‘Melek yatırımcı’ olarak yazılım ve programcılık alanında Türkiye'nin pazar payını büyütme yolunda, teknoloji şirketleri ve Start-Up'ların en büyük destekçisiyiz” diye konuştu.

Nilüfer Çevikel’in örnek bir iş insanı olduğunu ve başarı hikâyesini dinlemekten büyük keyif aldıklarını kaydeden Şahinkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Şahinkaya da, konuşması sonrasında Çevikel’e plaket ve çiçek takdim etti.

26 Nis 2022 - 12:57 - Yaşam

istanbul haber