OBAKÖY ÇOCUK TARIM AKADEMİSİ II. DÖNEM EĞİTİMLER BAŞLADI.

​ OBAKÖY ÇOCUK TARIM AKADEMİSİ II. DÖNEM EĞİTİMLER BAŞLADI. Kırıkkale Valiliği bünyesinde hayata geçirilen Obaköy Çocuk Tarım Akademisinde, İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ ve İl Milli Eğitim Müdürü Hayati TELEFONCU’nun katılımlarıyla, öğrencilerin eğlenerek öğrendikleri bilgileri uygulamalı olarak da gerç...

OBAKÖY ÇOCUK TARIM AKADEMİSİ II. DÖNEM EĞİTİMLER BAŞLADI.

Kırıkkale Valiliği bünyesinde hayata geçirilen Obaköy Çocuk Tarım Akademisinde, İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ ve İl Milli Eğitim Müdürü Hayati TELEFONCU’nun katılımlarıyla, öğrencilerin eğlenerek öğrendikleri bilgileri uygulamalı olarak da gerçekleştirdi.

İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ, öğrencilerle birlikte asma fidanı dikimine katılarak, ”Üç dönemde ayrı ayrı Çocuk Tarım Akademisi’ne gelen çocuklarımız burada kendi ektikleri buğdayların büyüdüğünü ve kendi ektikleri ıspanak tohumlarının bitkiye dönüştüğünü görüp bu ıspanakları toplama şansına erişti. Bugün de önce çocuklarımızla asma fidanı diktik. Asmalarımız büyüyüp ürün aldığımızın akabinde hep beraber pekmez yapıp yiyeceğiz.” dedi.

YILMAZ, Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde olmaya devam ederek çok daha fazla öğrencimizi tarımla buluşturmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

26 Nis 2022 - 13:57 - Haberler

istanbul haber