Tarımda üçüncü kuşak sertifikalandı

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği tarafından yürütülen ve Mart ayında başlayan Üçüncü Kuşak Tarım Girişimciliği Eğitimi P...

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği tarafından yürütülen ve Mart ayında başlayan Üçüncü Kuşak Tarım Girişimciliği Eğitimi Programı, katılımcıların yaptığı sunumların sonrasında, sertifikaları verilerek tamamlandı.

İZMİR - Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği tarafından yürütülen ve 5 Mart 2022 tarihinde başlayan Üçüncü Kuşak Tarım Girişimciliği Eğitimi Programı, katılımcıların yaptığı sunumların sonrasında, sertifikaları verilerek tamamlandı.

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, Türkiye'nin uzun vadede kalkınması için tarımın ve gençlerimizin gücüne her zaman inandıklarını belirterek,"Pestisitle mücadele, gıda atıklarını azaltma, kontrollü tarım öncelikli alanlarımız. Gençlerimiz ve sektörümüz arasında kurduğumuz köprünün çıktıları; tarımda sürdürülebilirliğin artmasını sağlayacak, çözümler geliştirilmesine baz teşkil edecek” dedi.

Üçüncü Kuşak Tarım Girişimciliği Eğitimi Programı ile gençlere sürdürülebilir tarım için gerekli süreçleri kapsayan kapsamlı bir eğitim programı sunduklarını belirten Uçak, "Günün sonunda her biri işgücüne katıldığında; AB Yeşil Mutabakat’ına uygun, karbon ayak izini azaltacak proseslerdeki üretimlerle ilgili, İyi Tarım Uygulamaları, uluslararası sertifikasyon süreçlerine, dünyadaki talep değişimi ve sürdürülebilir üretim-tüketime hakim olarak gerekli güncel yetkinliklerle donanımlı olacak. Gençlerimizin yenilikçi düşünceleriyle Türkiye tarımda lider konuma gelecek" diye konuştu.

26 Nis 2022 - 14:12 - Yaşam

istanbul haber