BALIKÇI BARINAKLARI ORTAK DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Balıkçılık ve Su ürünleri Şube Müdürlüğü ile Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Cibali (Haliç), Yenikapı, Avcılar, Bostancı ve Küçükyalı balıkçı barınaklarına ortak denetim gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında balıkçı barınak...

Balıkçılık ve Su ürünleri Şube Müdürlüğü ile Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Cibali (Haliç), Yenikapı, Avcılar, Bostancı ve Küçükyalı balıkçı barınaklarına ortak denetim gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında balıkçı barınaklarının bağlama planları, ücret tarifesi ve tekne sözleşmeleri, karaya çıkarılan su ürünlerine ait kayıtlar, barınak ve mevcut ağ odaları, malzeme dolaplarının amaç dışı kullanımı, kaçak yapılaşma ve su ürünleri yönetmeliğine aykırılık yönünden incelemeler yapılmıştır.

Ayrıca 639 No’lu Kanun Hükmünde Kararnamenin, Bakanlığımıza verdiği denetleme faaliyetine istinaden karar defterleri, ortaklar defteri ve diğer defterler, denetleme raporları, kiralama sözleşmeleri, balıkçılara ait kayıt bilgileri, ihraç edilen ortak ve vefat eden ortaklar hakkında da incelemeler gerçekleştirilmiştir.

Ortak denetim çalışmaları ilimizdeki tüm balıkçı barınaklarında tüm hızıyla devam edecektir.

27 Nis 2022 - 04:57 - Haberler

istanbul haber