RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ GIDA DENETİMLERİNEHIZ VERİLDİ..

Gıda denetim ekiplerimizce yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde denetim ve kontrol çalışmalarına hız verildi. İl Müdürümüz Suat Parıldar da gıda denetim ekiplerimizin bugün bir işlet...

Gıda denetim ekiplerimizce yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde denetim ve kontrol çalışmalarına hız verildi.

İl Müdürümüz Suat Parıldar da gıda denetim ekiplerimizin bugün bir işletmenin ramazan lokumu üretim ve satış yerine yaptığı denetimlere eşlik etti.

Bakanlığımızın belirlediği risk esasına göre yapılan denetimlerde; ürünlerin son tüketim tarihleri, etiket bilgileri, ambalajları, bulundukları dolapların ısı derecelerinin uygun olup olmadığı, gıda üretiminde kullanılan hammaddelerin kodekse uygunluğu ve işletme hijyeni öncelikli olarak kontrol ediliyor.

İl Müdürümüz vatandaşlara yaptığı çağrıda tüketicilerin gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerleri ile gıda ürünlerinde olumsuz bir durumla karşılaştıklarında ALO 174 Gıda Hattına ihbarda bulunmalarını veya İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvurmalarını ifade etti.

27 Nis 2022 - 23:44 - Haberler

istanbul haber