Veteriner Hekimlere Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

​Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde merkez ve ilçelerde görev yapan veteriner hekimlere, düzenlenen toplantıda Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Genelgesi hakkında bilgilendirme yapıldı. İl Müdürlüğü büyük toplantı salonunda düzenlenen toplantıda geçtiğimiz günlerde ya...

​Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde merkez ve ilçelerde görev yapan veteriner hekimlere, düzenlenen toplantıda Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Genelgesi hakkında bilgilendirme yapıldı.

İl Müdürlüğü büyük toplantı salonunda düzenlenen toplantıda geçtiğimiz günlerde yayınlanan 2022/04 Sayılı Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Genelgesi çerçevesinde bilgi verildi.

İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Efe GÜLER, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Caner ALIÇ, Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat KÖSE, İlçe müdürlüklerinin yanı sıra Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğünden veteriner hekim ve veteriner sağlık teknikerlerinin katılımıyla yapılan toplantıda hayvan hareketleri ve Türkvet Sistemi, Petvet Kayıt Sistemi, salgın ve zoonoz hastalıklar, Hayvan Hastalıklarında Tazminat Yönetmeliği, Brucellanın Konjuktival Aşı ile Kontrol ve Eradikasyon Genelgesi, BSE (Bovine Spongiform Encephalopathy)Yönetmeliği, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi, Vektörel Hastalıklar ve 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantıda Bakanlığımızca uygulanan hayvan hastalıkları ile mücadele çalışmaları kapsamında; ilimizde uygulanan programlı aşılamalar, tazminatlı hayvan hastalıkları, mihraklar, işletme güncellemeleri, kedi ve köpeklerin tanımlama işlemleri hakkında değerlendirme ve güncel bilgiler de ele alındı.

28 Nis 2022 - 09:27 - Haberler

istanbul haber