KKYDP 14.2 Etap Sonuçları açıklandı.

​                   Kırsal Kalkınma Destekleri Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlarında Bakanlıkça uygun görülen projeler hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandı.             Sinop İl Tarım ve Orman Müdürümüz Fatih ÖNLEM, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Destekleri K...

                  Kırsal Kalkınma Destekleri Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlarında Bakanlıkça uygun görülen projeler hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandı.

            Sinop İl Tarım ve Orman Müdürümüz Fatih ÖNLEM, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No:2020/24) ile (Tebliğ No:2020/25) 14.2 Etap için İl Proje Değerlendirme Komisyonunca uygun olarak değerlendirilen projelerin Tarım ve Orman Bakanlığına sunulduğunu ve Bakanlıkça yapılan değerlendirme neticesinde 99 adet Kırsal Altyapı Yatırım Projesi ile 4 adet Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım Projeleri olmak üzere 103 projenin destekleme kapsamına alındığını belirtti. ÖNLEM, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan 103 projenin toplam hibe tutarının  9.655.133,31 TL olduğunu belirtti.

                 14.2 Etap Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında ilimizde kabul edilen ve yatırıma alınan 103 adet projenin ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz tarımına ve yatırımcılarına hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim dedi.

28 Nis 2022 - 14:23 - Haberler

istanbul haber