Hayvan Hastalıkları İle Mücadele Konulu Toplantı Düzenlendi

​İl Müdürlüğümüzce 27.04.2022 tarihinde “2022/04 Sayılı Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketlerinin Kontrolü Genelgesi” kapsamında ilimizde hayvan sağlığı alanında görev yapan kamu ve özel sektör çalışanlarına yönelik değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Sabah saat 10:00 da başla...

​İl Müdürlüğümüzce 27.04.2022 tarihinde “2022/04 Sayılı Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketlerinin Kontrolü Genelgesi” kapsamında ilimizde hayvan sağlığı alanında görev yapan kamu ve özel sektör çalışanlarına yönelik değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Sabah saat 10:00 da başlayan toplantıya İl Müdürümüz Sayın Neşat ULUTAŞ, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Sayın Volkan İskender, İlçe Müdürlerimiz ve İl/İlçe Müdürlüğümüzde görevli sağlık personelleri katıldı.

Toplantıda 2021 yılında gerçekleştirilen faaliyetler ve bu faaliyetleri gerçekleştirirken sahada karşılaşılan sorunlar ile eksiklikler tartışılarak, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve değişiklikleri, ilgili yönetmelikler ve Bakanlığımız 2022/04 Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi Kapsamında İlimizde 2022 yıllında yapılacak hayvan hastalıkları ile mücadele, ihbarı mecburi hastalıklar, diğer hayvan hastalıkları ve hayvan hareketlerinin kontrolü, TÜRK-VET, ATS, AKS, PET-VET sistemi, Suni Tohumlama Projesi ile ilgili konuları görüşerek değerlendirmelerde bulundu. Sonrasında katılımcıların soruları ve katkıları ile toplantı tamamlandı.

Saat 13:30 ta İlimizde Serbest Veteriner Hekimi olarak görev yapan hekimlere yönelik toplantıda 2022/04 Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi Kapsamında bilgilendirme, hastalıklara karşı etkin mücadele yöntemleri, güncel sorunlar, karşılıklı görüş alış verişi ile toplantı tamamlandı.

29 Nis 2022 - 08:12 - Haberler

istanbul haber