TMB Tv Genel Yayın Yönetmeni İmanov, Türk dünyasının ortak bir TV kanalına ihtiyacı var

TMB Tv Genel Yayın Yönetmenİ Sahil İmanov, TMB tv’nin artık sadece bir müzik kanalı olmadığının altını çizerek: “Türk Dünyasını...

TMB Tv Genel Yayın Yönetmenİ Sahil İmanov, TMB tv’nin artık sadece bir müzik kanalı olmadığının altını çizerek: “Türk Dünyasının ortak bir tv kanalına ihtiyacı var ve TMB tv olarak bizler de bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Tural Şahbazlı/ Kahramanmaraş İGFA- Genel Yayın Yönetmeni İmanov konuşmasında: “Kısa süre önce TMB Tv kanalında Genel Müdürümüz Amil İsmailov’un takdirleriyle göreve başladık. TMB tv müzik kanalı olarak da Türk Dünyasında kendine özgün yer edinmiştir. Ama artık sadece müzik kanalı değil daha kapsamlı bir yayın politikamız var. Kanalda haber bülteni ve programlar yayınlanıyor.

Amacımız 1 sene içerisinde kanalın ulusal kanallar arasında ilk 10’da olmasıdır. Uzun vadede tüm Türk Cumhuriyetlerinde izlenen bir kanal olmayı hedefliyoruz. Kanalımız şuan Türksat 3A ve Azerspace-1 uydusundan, Kablo TV'den ve D-Smart'tan takip edilebilmektedir. Aynı zamanda Rusya'nın Kontinent TV platformunda Horizons 2 uydusunda şifresiz yayın yapmaktadır. 2011 yılında yayınına ara verse de sonra tekrar açılmıştır” dedi.

29 Nis 2022 - 16:18 - Siyaset

istanbul haber