Çankırı’ da Etçi Tavuk İşletmelerine Yönelik Bakıcı Eğitimi Verildi.

“Etçi Tavukların Korunması İle İlgili Asgari Standartlara İlişkin Yönetmelik” kapsamında İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda 28.04.2022 tarihinde İlimiz genelindeki Etlik Kanatlı Yetiştiricilerine ve kümes bakıcılarına Hayvan Refahı ve Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği ile ilgili eğitim toplantısı düzen...

                “Etçi Tavukların Korunması İle İlgili Asgari Standartlara İlişkin Yönetmelik” kapsamında İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda 28.04.2022 tarihinde İlimiz genelindeki Etlik Kanatlı Yetiştiricilerine ve kümes bakıcılarına Hayvan Refahı ve Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği ile ilgili eğitim toplantısı düzenlenmiştir.

Verilen eğitim ile gerek hayvan refahı, gerekse halk sağılığı gözetilerek sağlıklı ve yüksek verimde ürün almaları için çalışanların bilgi düzeylerinin iyileştirilmesi hedeflenmiştir. Eğitim kapsamında hayvanların davranışları, yeme içme gibi fizyolojik ihtiyaçları, hayvanların yakalanması, nakliyesi gibi hayvan refahını kapsayacak konular ve koruyucu biyogüvenlik önlemleri ve yetiştiricilik ile ilgili temel konulardan bahsedilmiştir.  “Etçi Tavukların Korunması İle İlgili Asgari Standartlara İlişkin Yönetmelik” kapsamında Etlik Kanatlı Yetiştiriciliğin kümeslerde çalışacak bakıcıların eğitim programını tamamladığını belirten bir sertifikaya sahip olması zorunludur.

                Düzenlenen eğitim kapsamında toplam 86 adet Etlik Kanatlı Hayvan Yetiştiricisi ve kümes bakıcısına sertifika verilmiştir.

29 Nis 2022 - 23:16 - Haberler

istanbul haber