16. GELENEKSEL MOR SALKIM ŞENLİĞİ İLE ÜSKÜDAR’A BAHAR GELDİ

Üsküdar Belediyesi olarak her sene düzenlediğimiz gelenekselleşmiş Mor Salkım Şenliği’nin 16’ncısını 29 Nisan tarihinde Mihrimah Sultan Camii önünde gerçekleştirdik. Şenliğe, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Yazar Beşir Ayvazoğlu, Cemil Meriç’in kızı Ümit Meriç ve ev sahibi olarak başkan...

Üsküdar Belediyesi olarak her sene düzenlediğimiz gelenekselleşmiş Mor Salkım Şenliği’nin 16’ncısını 29 Nisan tarihinde Mihrimah Sultan Camii önünde gerçekleştirdik.

Şenliğe, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Yazar Beşir Ayvazoğlu, Cemil Meriç’in kızı Ümit Meriç ve ev sahibi olarak başkanımız Hilmi Türkmen ile çok sayıda Üsküdarlı katılım sağladı.

Şenliğin açılışında konuşan başkanımız, “Üsküdar’ı Üsküdar yapan en başta doğal güzellikleri. Her şehre nasip olmayacak bir coğrafya avantajımız var. Üsküdar’ın tüm güzelliklerinin yanı sıra mor salkımları da güzel şehrimizin sembolü haline geldi. Nisan sonu ve Mayıs ayı Üsküdar’da mor salkım zamanı demektir. Evler, balkonlar, yollar, bahçeler taptaze açmış mor salkımlarla muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Çok güzel öneriler de geldi değerli büyüklerimizden. Başta Nakkaştepe olmak üzere millet bahçelerimizi de baştan aşağıya mor salkımlarla donatacağız. Ayrıca inşallah gelecek seneden itibaren Mor salkım Festivali de organize edelim diyoruz. Mor salkımın güzelliği ve coşkusu Üsküdar’ımızı daha da sarıp sarmalayacak. ” dedi.

Konuşmaların ardından tarihi Mihrimah Sultan Cami önüne mor salkım fideleri dikildi. Daha sonra başkanımız ve protokoldeki isimler binlerce Üsküdarlıya 5 bin civarında mor salkım fidesi dağıttı.

30 Nis 2022 - 05:26 - Haberler

istanbul haber