Rektör Çiftçi Minik Öğrenciden Gelen Bayram Mesajına Kayıtsız Kalmadı ve Okulunu Ziyaret Etti

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi kendisine posta yoluyla arkadaşları adına “Bayram Tebrik Kartı” gönderen Çankırı Atatürk Ortaokulu öğrencisi Ceylin Efsa Güney’in mesajına kayıtsız kalmadı ve Atatürk Ortaokulu’nu ziyaret ederek teşekkür etti. Okula gelişinde Okul Müdürü ...

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi kendisine posta yoluyla arkadaşları adına “Bayram Tebrik Kartı” gönderen Çankırı Atatürk Ortaokulu öğrencisi Ceylin Efsa Güney’in mesajına kayıtsız kalmadı ve Atatürk Ortaokulu’nu ziyaret ederek teşekkür etti.

Okula gelişinde Okul Müdürü Bekir Somuncu tarafından karşılanan Rektör Çiftçi, okul hakkında müdür Somuncu’dan bilgi aldı.

Daha sonra okul kütüphanesinde Ceylin ve arkadaşları ile bir araya gelen Rektör Çiftçi, bu güzel ve naif davranışı için Ceylin Efsa ve arkadaşlarına teşekkür etti.

Öğrencilerin gelişen teknoloji ve teknoloji çağında kaybolmaya yüz tutmuş bayramlaşma yöntimini tercih ederek bayramını kutlamalarının kendisini hem mutlu ettiğini hem de duygulandırdığını ifade eden Rektör Çiftçi, “ Sevgili çocuklarımız sizin bu davranışınız karşısında bir kez daha geleceğe umutla baktım. Sizin geçmişimizi, örf ve ananelerimizi unutmamanız çok önemli. Milletler geçmişleriyle var olurlar. Bizim geçmişimizi de çok güzel geleneklerle dolu. Sizin bu yaşta bunu yaşıyor ve yaşatıyor olmanız çok kıymetli. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Öğrencilere gelecekle ilgili planlama ve hedeflerini soran ve aldığı cevaplar karşısında memnuniyetini dile getiren Rektör Çiftçi, şimdiden bir hedefiniz olsun. Bol bol okuyun, araştırın ve öğretmenlerinizle sohbet edin. Hayal ettiğiniz projeleri hayata geçirmek için çok çalışın.  Sizleri Üniversitemize de bekliyorum. Gelin üniversite havasını teneffüs edin. Sizin hayallerinizi gerçekleştirmeniz için üniversite olarak bizde elimizden geleni yapmaya hazırız. Sizler bizim geleceğimizsiniz.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra çocuklara çeşitli hediyeler veren Rektör Çiftçi, bayramlarını kutladı.

30 Nis 2022 - 09:56 - Haberler

istanbul haber