Çocuklarımızı Çanakkale’ye Uğurladık

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzce 13 – 16 yaş grubunda olan çocuklara yönelik olarak düzenlenen Çanakkale gezisi “ Zonguldak Çocukları Atalarının İzinde” isimli etkinlik ile tarihi yarımadayı ziyaret edecekler. Belediye Başkanımız Dr. Ömer Selim Alan yaptığı açıklama ile “Zonguldak Belediyesi ol...

 

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzce 13 – 16 yaş grubunda olan çocuklara yönelik olarak düzenlenen Çanakkale gezisi “ Zonguldak Çocukları Atalarının İzinde” isimli etkinlik ile tarihi yarımadayı ziyaret edecekler.

Belediye Başkanımız Dr. Ömer Selim Alan yaptığı açıklama ile “Zonguldak Belediyesi olarak eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması noktasında önemsediğimiz bu çalışma ile çocuklarımızın vatan uğruna verilen çetin mücadelenin yaşandığı toprakları görmelerini, tarihimizi anlamalarını, verilen mücadelenin kıymetini ruhlarının derinliklerinde hissetmelerini ve bu bilinç ile ülkemizin yarınları için üzerlerine düşen görevleri layıkıyla yapacaklarına olan inancımızı ifade etmek istiyorum.” dedi.

Gençlere seslenen Başkan Alan, “Bu vatan uğruna ödenen bedelleri görmenizi, anlamanızı ve özümsemenizi istiyorum.” diyerek çocuklarımızı yolcu etti.

 

14 May 2022 - 23:47 - Haberler

istanbul haber