Erzincan Üniversitesi: Üniversitemiz Badminton Takımından Büyük Başarı

Üniversitemiz Badminton takımı 8-11 Mayıs 2022 tarihlerinde Afyon’da düzenlenen Üniversitelerarası Badminton Süper lig Şampiyonasında Türkiye şampiyonu oldu. Ayrıca ferdi erkekler mücadelesinde öğrencmiz Selçuk Tan Türkiye 3.’sü, ferdi kadınlarda ise öğrencilerimiz Zehra Erdem Türkiye birincisi ve Y...

Üniversitemiz Badminton takımı 8-11 Mayıs 2022 tarihlerinde Afyon’da düzenlenen Üniversitelerarası Badminton Süper lig Şampiyonasında Türkiye şampiyonu oldu. Ayrıca ferdi erkekler mücadelesinde öğrencmiz Selçuk Tan Türkiye 3.’sü, ferdi kadınlarda ise öğrencilerimiz Zehra Erdem Türkiye birincisi ve Yasemen Bektaş ise Türkiye ikincisi oldu.

Bu şekilde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Türkiye Badminton Süper Lig şampiyonu olarak Temmuz ayında Polonya’da düzenlenecek olan Üniversite Avrupa Oyunlarına katılmaya hak kazandı.

Üniversitemiz Badminton takımı sporcuları konuyla ilgili olarak, sorumlu hocalarının ve kendilerinin bir sonraki hedeflerinin Avrupa Oyunlarına katılarak hem Üniversitemizi hem de Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söylediler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Kağan; “bu büyük başarıda emeği geçen öğretim üyelerimiz Doç. Dr. Mergül Çolak’a, Dr. Öğr. Üyesi Anıl Türkeli’ne, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum dedi.

15 May 2022 - 23:36 - Haberler

istanbul haber