Rektör Alma, Engellilere Yönelik “Temsili Askeri Hizmet Töreni”ne Katıldı

Genelkurmay Başkanlığı’nın himayesinde engelli vatandaşlara yönelik icra edilen “Temsili Askerlik Uygulaması Töreni” Iğdır İl Jandarma Komutanlığı’nda yapıldı. Uğurlama törenine; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Jandarma Albay Nevdet Karaca, jandarma personeli, engelli askerlerin a...

Genelkurmay Başkanlığı’nın himayesinde engelli vatandaşlara yönelik icra edilen “Temsili Askerlik Uygulaması Töreni” Iğdır İl Jandarma Komutanlığı’nda yapıldı.

Uğurlama törenine; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Jandarma Albay Nevdet Karaca, jandarma personeli, engelli askerlerin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Özel gereksinimli bireyler, bir günlük temsili askerlik uygulamasıyla asker olmanın heyecanını yaşarken, program ilk olarak mihmandarlar eşliğinde üniformalar giydirilmesiyle başladı.

Daha sonra eğitimlerde engellilere, asker selamı verilmesi ve esas duruşta bulunulması öğretildi. Eğitimlerin ardından yemin töreni programına geçildi. Yemin töreninin akabinde ise askeri geçiş yapıldı.

Tören sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Alma, 1. Mangaya terhis belgesi verdi.

16 May 2022 - 19:07 - Haberler

istanbul haber