Üniversitemizde Bahar Şenlikleri “Yıl Sonu Öğrenci Sergisi” ile Başladı

Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından düzenlenen bahar şenliği programı, Güzel Sanatlar Fakültesi Yıl Sonu Sergisi ve Workshop Etkinliği ile başladı. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ile Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı “Yıl Sonu Öğrenci Sergisi”, Karaağaç Ka...

Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından düzenlenen bahar şenliği programı, Güzel Sanatlar Fakültesi Yıl Sonu Sergisi ve Workshop Etkinliği ile başladı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ile Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı “Yıl Sonu Öğrenci Sergisi”, Karaağaç Kampüsü’nde gerçekleşti.

Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerimizin tüm yıl üzerinde çalıştığı resimlerden oluşan sergiye, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Prof. Dr. Mehmet Şahin, personellerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Yoğun ilgi gören serginin açılışını gerçekleştiren Rektör Alma ve Prof. Dr. Şahin, daha sonra sergiyi gezerek çalışmaları incelediler. Rektör Alma, gezi sırasında öğrencilerimiz tarafından yapılan el sanatları ürünleri Prof. Dr. Şahin’e hediye etti.

Gezi sonunda öğrencilerimizin çalışmalarını değerlendiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, her bir çalışmanın kendine özgü bir mesaj taşıdığını ve yapılan çalışmaları çok beğendiğini ifade etti. Rektör Alma ayrıca sergide emeği geçen tüm öğrenci ve akademisyenlerimizi çalışmalarından dolayı tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

Sergi hakkında bilgi veren  Güzel Sanatlar  Fakültesi Resim Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Abdül Tekin ise “Fakültemiz öğrencilerimizin çalışmalarından oluşan ilk sergi olmasından ötürü çok heyecanlıyız. Tüm öğrencilerimiz yıl boyunca büyük bir gayret göstererek harika eserler yaptılar. Kendilerini tebrik ediyor ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Bahar Şenliği Etkinlikleri Ares Band Konseri İle Devam Etti

Bahar şenliği etkinlikleri Üniversitemiz Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde düzenlenen Ares Band konseri ile devam etti.

Konsere akademik ve idari personellerimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken sanatçının seslendirdiği parçalar ile dinleyiciler unutulmaz anlar yaşadı.

Bahar şenliği etkinlikleri yarın saat 14.00’te “Mezuniyet Töreni” ve 18.30’da “Aydilge Konseri” ile devam edecek.

16 May 2022 - 19:23 - Haberler

istanbul haber