DİCLE ÜNİVERSİTESİ: DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ VE TARLA GÜNÜ

DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ VE TARLA GÜNÜ Dicle Üniversitesi ve GAPUTAEM’in ev sahipliğinde düzenlenen ve Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Ziraat Odaları Başkanlığının da katkılarıyla 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ve Tarla Günü etkinliği düzenlendi. Etk...

DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ VE TARLA GÜNÜ

Dicle Üniversitesi ve GAPUTAEM’in ev sahipliğinde düzenlenen ve Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Ziraat Odaları Başkanlığının da katkılarıyla 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ve Tarla Günü etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç, çeşitli kurum ve kuruluşların yetkilileri, Bulgaristan, Moğolistan ve Azerbaycan’dan üç bilim insanı da dinleyici olarak katıldı.

Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Folklör ekibi ve Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü müzik korosunun gösterilerinden sonra bu etkinliğin anlam ve önemini, amaçları ve çiftçilere yapabileceği katkılar bağlamında protokol konuşmaları yapıldı. Daha sonra tarımsal alandaki konu uzmanları tarafından deneme alanlarında yaptıkları çalışmalar hakkında etkinliğe katılanlara çeşitli bilgiler verdi. 

Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları ve Mühendisliği Bölümü ve Tarım Orman il Müdürlüğüne ait dronların etkinliğin gerçekleştiği tarla deneme alanları üzerindeki uçuşları oldukça dikkat çekiciydi. Çeşitli firmalara ait traktör ve biçerdöverlerin sergilenmesi katılımcılar arasında büyük takdir topladı.

16 May 2022 - 20:18 - Haberler

istanbul haber