DPÜ’de MS Hastaları ile Kahvaltı Etkinliği

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, MS hastaları ile kahvaltıda bir araya geldi. Prof. Dr. Kâzım Uysal, MS hastalarıyla bir araya geldi. Bedesten’de düzenlenen kahvaltı etkinliğine Kütahya Vali yardımcısı Mustafa Güney, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, rektör yardımcımız ...

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, MS hastaları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Prof. Dr. Kâzım Uysal, MS hastalarıyla bir araya geldi.

Bedesten’de düzenlenen kahvaltı etkinliğine Kütahya Vali yardımcısı Mustafa Güney, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, rektör yardımcımız Prof. Dr. Şahmurat Arık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Fatma Uz, Engelsiz Öğrenci Birimi Koordinatörümüz Necati Yakup Ünallı, MS Okulu’nun sorumluları olan KSBÜ Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Sibel Canbaz Kabay ve Dr. Öğr. Üyesi Fatma Akkoyun Arıkan, MS hastaları ve aileleri katıldı.

GÜNEY: KAPIMIZ SİZE HER ZAMAN AÇIK

Etkinlikte bir konuşma gerçekleştiren Vali Yardımcısı Mustafa Güney düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

MS Okulu’nda hastalarının ilgi görebileceği en güzel ortamı sağlamışlar. 20-25 yıldır vali yardımcısı olarak çalıştım. Biz engellilere faydalı olabilmek için çalışıyoruz. Engelliler konusunda bugüne kadar gördüğüm en faydalı rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal’dır. Biz her ay engelli dernekleriyle bir araya geliyoruz. Engelli kardeşlerimizin sorunlarını dinliyoruz. Elimizden geldiğince de çözmeye çalışırız. Bunun haricinde de kapımız her zaman açık. Ben sizlerle birlikte olduğum çok memnun oldum. Allah hepinize sağlıklı, hayırlı, ailenizle birlikte uzun ömürler nasip etsin.

PROF. DR. UYSAL: MS OKULU’NUN YENİ YERİ YAKINDA BELİRLENECEK

Güney’in ardından konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal şunları söyledi:

Ben bu etkinliği düzenleyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sizler için bu yerleşke içerisinde en uygun yeri tespit edeceğiz. Birkaç alternatif var. Bu birliktelikler daha sık olsun, dertleşelim, problemlerimizi konuşalım. Konuştukça bütün problemlerimizi çözeceğiz. Bizler şanslıyız, bize bu şansı veren rabbime şükürler olsun.

Etkinlik kahvaltının ardından teşekkür konuşmaları ile sona erdi.

19 May 2022 - 06:53 - Haberler

istanbul haber