Üniversitemizdeki “Hemşirelik Haftası” Etkinlikleri, Düzenlenen Konferans İle Tamamlandı

Üniversitemizde “12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası” etkinlikleri, Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda düzenlenen konferans ile sona erdi. Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde düzenlenen konferansa; Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Erenler, akademik ve idari person...

Üniversitemizde “12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası” etkinlikleri, Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda düzenlenen konferans ile sona erdi.

Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nde düzenlenen konferansa; Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Erenler, akademik ve idari personeller ile öğrenciler katıldı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen organizasyon dizisi “Pandemide Sağlıkçılar Resim Sergisi” ile başladı. Daha sonra Kafkas Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yeliz Akkuş ve Kafkas Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Tunç Eliş’in konuşmacı olarak katıldığı konferans gerçekleşti.

Konferans, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Erenler ve Hemşirelik Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Necmettin İşçi tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmalarıyla başladı. Ardından konuşmacılardan Prof. Dr. Akkuş “Hemşireler Öncü Bir Ses -Küresel Sağlığı Güvence Altına Almak için Hemşireliğe Yatırım Yapın ve Hakları Saygı Gösterin”,  Öğr. Gör. Eliş ise  “Her Boyutuyla Hemşirelik” başlıklı konuşma yaptı.

Programın son bölümünde de “Hemşirelik Haftası Futbol ve Voleybol Turnuvası”nda kazanan sporculara ödülleri verildi.

Program, Grup 4tip Konseri ile sona erdi.

19 May 2022 - 07:53 - Haberler

istanbul haber