DİCLE ÜNİVERSİTESİ: GELECEĞİN SANATÇILARINI KEŞFEDİYORUZ PROJESİ

GELECEĞİN SANATÇILARINI KEŞFEDİYORUZ PROJESİ Dicle Üniversitesi Rektörlüğü ile Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Dicle Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Sur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen “Geleceğin Sanatçılarını Keşfediyor...

GELECEĞİN SANATÇILARINI KEŞFEDİYORUZ PROJESİ

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü ile Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Dicle Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi ile Sur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen “Geleceğin Sanatçılarını Keşfediyoruz” projesi kapsamında 20.05.2022 tarihinde,  Diyarbakır ili Sur ilçesine bağlı Kozan köyünde bulunan Kozan Ortaokulu’nda yetenekli öğrencilerin keşfedilmesine yönelik uygulama yapılmıştır.

Görsel sanatlar öğretmeni bulunmayan okulda gerçekleştirilen proje uygulamasının ilk gününe Dicle Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Sur kaymakamı Abdullah Çiftçi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Yıldız, Dekan Yardımcıları, Akademisyenler ve Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri katılmıştır. Projede Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri önderliğinde 96 ortaokul öğrencisine belirlenen konu dâhilinde resim çalışmaları yaptırılmıştır.

Öğrencilerin yapmış oldukları resimler,  yedi öğretim elemanından oluşan jüri tarafından değerlendirilmiştir.  Bu değerlendirmelere göre 17 öğrencinin resimleri başarılı bulunup, söz konusu öğrencilere yeteneklerinin geliştirilmesi hususunda kurs verilmesinin faydalı olacağına karar verilmiştir.

23 May 2022 - 15:38 - Haberler

istanbul haber