Bolu Belediyesi personelleri, AFAD gönüllüsü oldu

Bolu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ve AFAD Bolu Şubesi’nin iş birliğinde, AFAD gönüllüsü olmak isteyen 70 belediye personeline ‘Afet Bilinci ve Farkındalık Eğitimi’ verildi. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ‘AFAD Gönüllülük Proje...

Bolu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ve AFAD Bolu Şubesi’nin iş birliğinde, AFAD gönüllüsü olmak isteyen 70 belediye personeline ‘Afet Bilinci ve Farkındalık Eğitimi’ verildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ‘AFAD Gönüllülük Projesi’ne Bolu Belediyesi personelleri de destek verdi. Afet yönetiminin herhangi bir evresinde gönüllü olarak rol almak isteyen 70 belediye personeline, AFAD Şube Müdürü İbrahim Sarıdoğan tarafından afet bilinci ve farkındalığı üzerine eğitim verildi. Afet sırasında meydana gelebilecek zararı en aza indirme noktasında planlamanın da oldukça önemli olduğuna vurgu yapan Sarıdoğan, gönüllü personele afet yönetiminin dört evresi; -afet öncesi hazırlık, – zarar azaltma ve afet sonrası müdahale ve iyileştirme çalışmaları hakkında da detaylı bilgi verdi.

23 May 2022 - 16:10 - Haberler

istanbul haber