SDÜ’nün Genç Kaşifleri Rotalarını Kızıldağ Milli Parkına Çevirdi

Şehrimizin tarihi, coğrafi ve doğal güzelliklerini yakından tanıtma gayesi ile başlatılan “Keşif Isparta” devam ediyor. Üniversitemizin genç kâşifleri rotalarını bu hafta Şarkikaraağaç Kızıldağ Milli Parkına çevirdi. Mavi Sedir Ormanlarının bol oksijenli havasında doğa ile iç içe bir hafta sonu geçi...

Şehrimizin tarihi, coğrafi ve doğal güzelliklerini yakından tanıtma gayesi ile başlatılan “Keşif Isparta” devam ediyor. Üniversitemizin genç kâşifleri rotalarını bu hafta Şarkikaraağaç Kızıldağ Milli Parkına çevirdi.

Mavi Sedir Ormanlarının bol oksijenli havasında doğa ile iç içe bir hafta sonu geçiren öğrenciler, dağ evleri ve kamp sahalarının büyüleyici güzelliği ile tanışma imkânı yakaladı. Büyüksivri Tepesi’ne tırmanarak doğa yürüyüşü yapan öğrenciler, Mavi Sedir Ormanlarının solunum yolları rahatsızlığı bulunanlar için uygun olduğunu öğrendi.

1993 yılında milli park ilan edilen Kızıldağ Milli Parkı’nın alt bitki varlığı çok zengin olup sadece tıbbi ve hoş kokulu 80’in üzerinde bitkiye ev sahipliği yapıyor.

24 May 2022 - 10:12 - Haberler

istanbul haber