Sinop Üniversitesi: Üniversitemizde 15. Kuruluş Yıldönümü ve Biniş Giyme Heyecanı

Üniversitemizin 15. Kuruluş Yıldönümü, düzenlenen “Akademik Biniş Giyme ve Belge Takdim Töreni” ile taçlandırıldı. Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen törene; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI ve Prof. Dr. Sayın Hül...

Üniversitemizin 15. Kuruluş Yıldönümü, düzenlenen “Akademik Biniş Giyme ve Belge Takdim Töreni” ile taçlandırıldı.

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen törene; Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI ve Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, Fakülte Dekanlarımız, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürlerimiz, biniş giyme heyecanı yaşayan ve belgelerini alan öğretim üyelerimiz ile davetliler katıldı.

Tören, Üniversitemizin 15. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle hazırlanan tanıtım filminin gösterimiyle başladı.

Ardından katılımcılara hitap eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, unvanı yükseltilen tüm öğretim üyelerimizi tebrik ederek, “Üniversitemizde görev yapan bütün arkadaşlarımız bizim için kıymetlidir. Bugün de biniş giyecek öğretim üyelerimizin heyecanlarını yürekten paylaşıyoruz. Ayrıca bugün Üniversitemizin 2021 yılı faaliyetlerine sunmuş olduğu değerli katkılar nedeniyle ve uluslararası tanınırlılığına sağladıkları katkılar için akademisyenlerimize belgelerini takdim edeceğiz. Bu şekilde daha nice mutlulukları paylaşmak temennisiyle sizlere, ailenize, Üniversitemize, Ülkemize ve insanlığa hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ın konuşmalarının ardından, gerçekleştirdikleri akademik faaliyetler sonucunda alanlarında yükselme kaydeden öğretim üyelerimize; Rektörümüz ve Rektör Yardımcılarımız tarafından binişleri giydirildi.

Programda Profesörlük unvanı alan akademisyenlerimize, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN tarafından “Profesörlük Belgesi” verildi.

Son olarak Rektörümüz, Rektör Yardımcılarımız ve Fakülte Dekanlarımız tarafından, Üniversitemizin 2021 yılı faaliyetlerine sunmuş olduğu değerli katkılar nedeniyle ve uluslararası tanınırlılığına sağladıkları katkılar için akademisyenlerimize “Ödül Belgesi” ve “Başarı Belgesi” takdim edildi.

Program, aile fotoğrafının çekinilmesinin ardından düzenlenen kokteyl ile son buldu.

26 May 2022 - 00:47 - Haberler

istanbul haber