İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Kars’ta incelemelerde Bulundu

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Kars’ta incelemelerde Bulundu Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Tayyip Sabri Erdil, Vali/Belediye Başkan Vekili Sayın Türker Öksüz’ü makamında ziyaret ederek belediye çalışmalarıyla ilgili brif...

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Kars’ta incelemelerde Bulundu

Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Tayyip Sabri Erdil, Vali/Belediye Başkan Vekili Sayın Türker Öksüz’ü makamında ziyaret ederek belediye çalışmalarıyla ilgili brifing aldı.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali/Belediye Başkan Vekili Sayın Türker Öksüz; “Sayın Bakan Yardımcımız, sağ olsun Kars’ta bizleri ziyaret ettiler. Ziyaretin amacı; Belediye Başkanlığımızca yürütülen hizmetleri, mevcut durumunu, yapılabilecek bundan sonraki çalışmaları görmek, o konuda bizlere yardım desteklerini ifade etmektir. Sağ olsunlar birlikte belediyemizce yürütülen gerek altyapı çalışmaları gerekse sosyal-kültürel çalışmaları gözlemledik, istişare ettik. Kendilerine brifing sunduk.  Kendileri de bu çerçevede belediyemizin bundan sonraki yapacağı çalışmalarda bizlere her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler. Huzurlarınızda kendilerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra da önümüzdeki çalışma programımızda belediyemizin hizmetleri her alanda sürmeye devam edecektir. Belediye Başkan Vekilliği görevini devraldığımız tarihten itibaren belediyemizin her alanındaki hizmetlerinde önemli ivmeler kazandırdık. Bundan sonra daha hızlı, daha da ivmelendirerek bu hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Her türlü gayretimiz Kars’ta yaşayan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, onların yerel hizmetlerden arzu edilen şekilde istifade etmelerini sağlamaya yöneliktir. Bunun için elimizden gelen gayreti bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil de yaptığı açıklamada: “Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde bir süre önce malum terör örgütünün yerel yönetimler üzerinde oluşturduğu muzahir yapılar ve iklime ilişkin olarak bir süredir idari olmaktan ziyade Anayasal bir zorunluluk olarak Kayyumluk müessesesinde, Anayasamızın öngördüğü Kayyum müessesesini bir kısım il ve ilçelerimizde tesis etmek zorunda kalındı. Bu istikamette illerimizde veya ilçelerimizde yerel yönetimlerimizin aksamaması ve daha etkin bir biçimde verimli sürdürülebilmesi için Kayyum idareleri, Belediye Başkan Vekillikleri tesis edildi. Bölgedeki iller ve ilçelerdeki Vali ve Kaymakam arkadaşlarımız bu işlerde görevlendirildi.  Daha önce aksayan birçok yerel yönetim hizmetimiz bu önemli iyileşme ile ivme kazandı.

O istikamette bugün Kars’tayız. Kars’ta bir dizi ziyaret programı çerçevesinde belediyemizi, belediyemizin hizmetlerini Sayın Başkan Vekilimizden dinlemek ve yapılan çalışmaları birlikte değerlendirmek için buradayız. Bir süre önce birlikte Kars Belediyesinin hizmetlerini, altyapı hizmetlerini, kültürel ve sosyal hizmetleri top yekün masaya yatırıp kısa, orta ve uzun vadede yapılan çalışmaları, yapılacak projeleri birlikte değerlendirdik ve önümüzdeki sürece ilişkin öncelikler tespit edildi bu önceliklere ilişkili olarak ortak neler yapılabilir? Merkezi idareden ne tür kaynaklar sağlanabilir? Bu istikamette müzakerelerde bulundu. İnşallah önümüzdeki hizmetlerde de Sayın Başkanımız ve Valimizin ifade ettiği gibi hizmetlerimizi ivmelendirmek ve kapasitesini artırmak için bir çalışma gerçekleştireceğiz. İnşallah şu anda yaşanmakta olan bir takım temel hizmetlerin iyileştirilmesi de sağlanacaktır. Bu doğrultuda sizlere de teşekkür ediyoruz. İştirakleriniz için sağ olun, eksik olmayın. Sayın Valimize ve Belediye Başkan Vekilimize başarılar diliyorum. Bu vesileyle sabahki yaptığımız değerlendirmede gördük ki daha önce çok büyük işler aksatılmış. Hizmetler bugün çok iyi bir noktaya taşındı ve önümüzdeki senede daha iyi olacağını hep birlikte göreceğiz.” Şeklinde konuştu.

Vali/Belediye Başkan Vekili Sayın Türker Öksüz ve İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Kars Belediyesi ziyaretinin ardından ilimizin yeni cazibe merkezi Kars Vadisi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi, Ulu Camii, restore edilerek Kars turizmine kazandırılan Beylerbeyi Sarayı ve Kars Polis Evi ve Türkiye’nin ilk ve tek peynir müzesi olan Kars Peynir Müzesi’nde incelemelerde bulundular.

Daha sonra Kars Gençlik Merkezi ve Kars Belediyesi Bilgi Evi ve Sanat Merkezi’ni ziyaret eden Sayın Valimiz ve Sayın Bakan Yardımcısı, çeşitli faaliyetlere katılan ve kütüphanelerden yararlanan öğrencilerle bir araya gelerek hasbıhal ettiler.

Son olarak Kafkas Üniversitesi Rektörlüğünü ziyaret eden Sayın Valimiz ve Sayın Bakan Yardımcımız, Rektör Vekili Prof.Dr. Kadir Aslan’dan üniversite ile ilgili bilgi aldılar. 25.05.2022

26 May 2022 - 02:12 - Haberler

istanbul haber