KARMER, Öğrenciler ile Buluştu

Üniversitemiz Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER), “Yükseköğretim Kurumları Tanıtım ve Kariyer Günleri” kapsamında etkinlik düzenleyerek öğrenciler ile buluştu. Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen etkinliğe KARMER Müdürü Öğr. Gör. Hakan Güngör, Prof. Dr. Mus...

Üniversitemiz Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER), “Yükseköğretim Kurumları Tanıtım ve Kariyer Günleri” kapsamında etkinlik düzenleyerek öğrenciler ile buluştu.

Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen etkinliğe KARMER Müdürü Öğr. Gör. Hakan Güngör, Prof. Dr. Mustafa Uçar, akademisyenler, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Yoğun bir katılımın olduğu etkinlikte öğrencilere; günümüz iş hayatının adaylardan beklentileri, yükselen meslekler, sektör-bölüm arasındaki farklılıklar, iş yaşamına hazırlanırken lise ve üniversite yıllarında yapılması gerekenler gibi çeşitli konularda önemli bilgiler aktarıldı. Ardından üniversitemize bağlı fakülte, meslek yüksekokulları ile mevcut ve yeni açılacak bölümler hakkında bilgiler verildi.

Programda KARMER Müdürü Güngör ile Prof. Dr. Uçar konuşma gerçekleştirdi. Prof. Dr. Uçar yağtığı konuşmada öğrencilerin zamanı etkili ve verimli kullanılması hakkında tavsiyeler vererek uluslararası deneyimlerini paylaştı.Üniversitemizi öğrencilerle buluşturmaktan mutluluk duyduğunu belirten KARMER Müdürü Güngör ise  “Bu tür etkinliklerin öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçiminde önemli bir yardımı olduğunu düşünüyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile Iğdır’da pek çok lise öğrencisi de bu hizmetten faydalanıyor. Öğrencilerimizin doğru gelecek planlaması yapmaları adına bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Program, öğrencilerin merak ettiği soruların yanıtlanmasıyla sona erdi.

 

26 May 2022 - 02:46 - Haberler

istanbul haber