Çalgı Yapım Bölümünden “Mezuniyet Sergisi”

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü tarafından “Mezuniyet Sergisi” düzenlendi. İİBF Sergi Salonu’nda düzenlenen sergide Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü öğrencileri tarafından üretilmiş müzik aletleri sergilendi. Sergiye Anadolu Üniversitesi Rek...

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü tarafından “Mezuniyet Sergisi” düzenlendi. İİBF Sergi Salonu’nda düzenlenen sergide Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü öğrencileri tarafından üretilmiş müzik aletleri sergilendi. Sergiye Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, İİBF Dekanı Prof. Dr. Elif Dağdemir, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Lilian Tonella Tüzün, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal: “Öğrencilerimiz, birbirinden güzel eserler ile karşınızdalar”

Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal şu sözleri dile getirdi: “Ülkemizin en eski konservatuvarlarından birisi olan Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sadece müzikte, tiyatroda ve sanatta değil, aynı zamanda bunların altyapısını oluşturan enstrüman tasarımı ve üretimine de değer veren konservatuvarlardan bir tanesidir. Düzenlenen bu sergide görmüş olduğumuz gibi öğrencilerimiz, birbirinden güzel eserler ile karşınızdalar. Arkadaşlarımızın el emekleri, göz nurları şu an sergiye çıkmış durumda. Bu anlamda bize bu onuru yaşatan değerli hocalarımıza, ustalarımıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.”

Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Lilian Tonella Tüzün “Öğrencilerimiz çok büyük bir işi başarı ile sonuçlandırdılar”

Serginin ortaya çıkması büyük bir emek verildiğini belirten Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Lilian Tonella Tüzün ise konuşmasında şu sözlere yer verdi: “İki buçuk ay gibi kısa bir sürede yoğun bir atölye çalışmasına girerek bugün burada sergilenen çalgıları üreten Çalgı Yapımı Bölümü öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum. Öğrencilerimiz çok büyük bir işi başarı ile sonuçlandırdılar. Öğrencilerimize, Çalgı Yapımı Atölye ve Müzikal Enstrüman Tasarım derslerini veren çok kıymetli hocamız Öğr. Gör. Özgür Turan’a ve Bölüm Başkanımız Doç. Şenol Aydın’a teşekkürlerimi sunuyorum.”

İİBF Dekanı Prof. Dr. Elif Dağdemir: “Sizleri burada ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” Devlet Konservatuvarı sergisinin İİBF Sergi Salonu’nda düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti belirten Anadolu Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Elif Dağdemir ise konuşmasında şunları söyledi: “Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından hazırlanan başarılı enstrümanların İİBF’de sergilenmesinden ve sizleri burada ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu sergi öğrencilerimiz arasındaki etkileşimi geliştirmek adına da önem teşkil ediyor.”

Sergi, 27 Mayıs Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek.

26 May 2022 - 03:22 - Haberler

istanbul haber