Erzincan Üniversitesi: “Birlikte” Sanat Etkinliği

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi ve Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sanatçı ve öğretim elemanlarından oluşan “Birlikte” sanat etkinliği Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. Bu etkinlikte eserleri yer alan 7 öğretim elemanı ve sanatçı, fak...

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi ve Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sanatçı ve öğretim elemanlarından oluşan “Birlikte” sanat etkinliği Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bu etkinlikte eserleri yer alan 7 öğretim elemanı ve sanatçı, fakültemizde 7 ayrı tekniğin uygulandığı atölyelerde workshop çalışması düzenledi. Doç. Dr. Evren Kavukcu serigrafi; Doç. Dr. Ayça Alper Akçay linol baskı, Doç. Dr. Zafer Lehimler asamblaj, Dr. Öğr. Üyesi  Hatice Doğan kolaj, Dr. Öğr. Üyesi Alpaslan Akpınar taş baskı, Dr. Öğr. Üyesi Gamze Görgünay porselen sırüstü dekor, Dr. Öğr.Üyesi  Basri Gençcelep ise fotoğraf tekniğinde edindikleri deneyimi öğrencilerle paylaştı.

Fakültemiz öğrencilerinin sanat eğitimi sürecinde mutlaka öğrenmeleri gereken tekniklerde sanatçı ve öğretim elemanlarının deneyimlerinden yararlanarak onların bilgilerini hem teorik hem de uygulamalı olarak hayata geçirmelerini gerçekleştirmek amacıyla yapılan workshop çalışmasında öğrencilerimizin bu etkinlikte üretmiş oldukları eserler kısa bir süre sonra etkinlik düzenlenerek sergilenecektir. Üniversitemiz ve Atatürk Üniversitesi iş birliği bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de hem öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmak hem de deneyim kazanabilmeleri amacıyla devamlılığı sağlanacaktır. Ayrıca sanatçı ve öğretim elemanlarının sergideki çalışmaları üzerinden de eserlerin bizzat sanatçılar tarafından yorumlanarak öğrencilerimizin eser bağlamındaki çözümleme becerilerinin artması ve farklı tekniklerdeki uygulamaları öğrenebilmeleri amaçlanmıştır.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kavukcu, sanat etkinliğinin gerçekleştirilmesinde desteğini esirgemeyen Atatürk üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Akın Levent’e teşekkürlerini iletti.

Doğa Koleji Öğrencilerinin “Birlikte” Sanat Etkinliği Gezisi

 

Doğa koleji ana sınıfı öğrencileri, Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi ve Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sanatçı ve öğretim elemanlarından oluşan Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen “Birlikte” sanat etkinliğine katılarak ilk sergi heyecanlarını yaşadılar. Sergiyi gezen 20 öğrenci, hem sergiye katılan öğretim elemanı ve sanatçılarla kendi gelecekleri için önemli bir değer olacak olan sanat üzerinden konuştular, hem de onlara dağıtılan resim kağıtlarına sergide onları etkileyen sanat eserleri üzerinden serbest çizimler yaparak kendi becerilerini sundular.

Prof. Mehmet Kavukcu, fakülte öğrencilerimizle ve doğa kolejinden katılan ana sınıfı öğrencileriyle “Birlikte” sergisi kapsamında “Birlikte” isimli ses performansı gerçekleştirdi. Çocukların özgün dilleriyle ortaya koydukları resimler, fakültemizde bu serginin devamı olarak sergileneceğini belirtti. Dekan Kavukçu, desteğini esirgemeyen Atatürk üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Akın Levent’e ve Doğa Koleji müdürü Mehmet Turan’a teşekkürlerini iletti.

26 May 2022 - 03:33 - Haberler

istanbul haber