BAİBÜ Judoda Şampiyon Oldu

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin (AKÜ) kuruluşunun 30. yılı ve Büyük Taarruz’un 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Judo Ligi’nde Üniversitemiz şampiyon oldu. Türkiye Üniversiteler Arası Judo Ligi 30 üniversite ve 200’den fazla sporcunun katılımıyla 14-16 Mayıs ...

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin (AKÜ) kuruluşunun 30. yılı ve Büyük Taarruz’un 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Judo Ligi’nde Üniversitemiz şampiyon oldu.

Türkiye Üniversiteler Arası Judo Ligi 30 üniversite ve 200’den fazla sporcunun katılımıyla 14-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlendi. Müsabakalarda, Üniversitemiz takımı Spor Bilimleri Fakültesinden Araştırma Görevlisi Semih Karaman antrenörlüğündeki öğrencilerimiz Melike Keskinoğlu ve Cemre Malakçıoğlu Kadınlar KATA Şampiyonası’nda rakiplerini geçerek Türkiye şampiyonu oldu. Üniversitemiz takımı; tertip, düzen, akış ve teknikleri inceleyen hakem komisyonundan en iyi puanı alarak zirvede yer aldı.

Madalyalarımız ve Derecelerimiz

Erkekler ferdi müsabakalarında 100 kg kategorisinde Ramil Babayev Türkiye 3.’sü olurken açık sıklet erkekler kategorisinde ise Türkiye 2.’si oldu. Kadınlar ferdi müsabakalarında 48 kg kategorisinde Cemre Malakçıoğlu Türkiye 5.’si oldu. Miks takımlar müsabakalarında BAİBÜ Judo Takımı’nda yer alan Melik Keskinoğlu, Cemre Malakçıoğlu, İbrahim Biçer, Celal Çakır, Hakan Çürüköz ve Ramil Babayev Türkiye 7.’si olarak müsabakaları tamamladı.

Rektör Alişarlı Şampiyonları Tebrik Etti

Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, yaptığı açıklamada; “Üniversitemizi Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde düzenlen Türkiye Üniversiteler Arası Judo Ligi’nde başarıyla temsil eden ve BAİBÜ ailemize şampiyonluk kupası, madalya ve dereceler kazandıran Spor Bilimleri Fakültesi Judo Takımlarımızın antrenör ve öğrencilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

26 May 2022 - 04:32 - Haberler

istanbul haber