İzmir Ekonomi Üniversitesi Reklam ve iletişim sektörünü buluşturan festival

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), iletişim ve reklam sektörünün önde gelen isimlerini gençlerle buluşturmak amacıyla 3’üncü kez ‘Genç Yaratıcı Festivali’ düzenleyecek. 25-27 Mayıs tarihlerindeki festival, bu sene ilk kez yüz yüze gerçekleşecek. İEÜ’nün ev sahipliğinde yapılacak festival, ‘Genç Yarat...

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), iletişim ve reklam sektörünün önde gelen isimlerini gençlerle buluşturmak amacıyla 3’üncü kez ‘Genç Yaratıcı Festivali’ düzenleyecek. 25-27 Mayıs tarihlerindeki festival, bu sene ilk kez yüz yüze gerçekleşecek. İEÜ’nün ev sahipliğinde yapılacak festival, ‘Genç Yaratıcı’ Youtube sayfasında herkese açık olarak canlı yayınlanacak.

 

Reklamcılık ve iletişim alanındaki en kapsamlı etkinliklerden biri olan festivalde, iletişim dünyasının tanınmış isimleri bilgi ve tecrübelerini gençlerle paylaşacak. Bunun yanı sıra yaratıcı endüstrilerde örnek başarılara ulaşmış kişiler de festivalin konuğu olacak. Sarp Akkaya, Kaan Çaydamlı, Erol Egemen, Ali Bilgin, Osman Sezener ve Serkan Saysen gibi birçok önemli isim; ‘yaratıcılık’, ‘medya’, ‘gastronomi’, ‘ekonomi’ ve ‘iletişim’ gibi güncel konuları değerlendirecek. Çarşamba günü (25 Mayıs) saat 14.00’de lise atölyesiyle başlayacak festival, cuma saat 17.00’ye kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek.  

BAŞVURULAR SÜRÜYOR

Katılımcılar, festivalde sorularını anlık olarak iletebilecek, bu sayede merak ettikleri konulara da yanıt bulacak. Festival kapsamında, Türkiye genelindeki güzel sanatlar ve tasarım fakültesi ile iletişim fakültesi öğrencilerinin katılabileceği reklam yarışması da gerçekleştirilecek. İEÜ Genç Yaratıcı Ajans Kurucusu Haluk Mesci’nin başkanlığındaki 10 kişilik jüri, yapılan çalışmaları değerlendirecek. Yarışmada ilk 3’e giren ekiplere; Apple Watch, Apple Airpods ve Çizim Tablet hediye edilecek. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, www.gencyaratici.İzmir Ekonomi Üniversitesi.edu.tr adresinden perşembe saat 17.00’ye kadar başvuru yapabilecek.

FARK YARATAN ETKİNLİKLER

İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar; sosyal yönden güçlü, öğrencilerin gelişimine yönelik fark yaratan etkinlikler düzenleyen bir üniversite olduklarını söyledi. Genç Yaratıcı Festivali’nin de buna örnek olduğunu dile getiren Prof. Dr. Aşkar, “Öğrencilere, en nitelikli eğitimi vermenin yanı sıra onları sektörlerinin önde gelen isimleriyle buluşturmayı, bu sayede çevre edinmelerini sağlamayı çok önemsiyoruz. Festival programını hazırlarken, öğrencilerimizin taleplerini de dikkate aldık. Onların istekleri doğrultusunda programa eklemeler yaptık” dedi.

İZMİR’DEN TÜRKİYE’YE ULAŞACAK

İEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çiğdem Kentmen Çin, Genç Yaratıcı Festivali’nin önemli bir marka haline geldiğini ve festivale gösterilen ilginin bu yıl daha da artacağını ifade ederek, “Festival, öğrencilerimizin kendini geliştirmesi, mezun olmadan önce iş dünyasını tanıması ve deneyim kazanması açısından önemli bir fırsat. Festivale, bu bakış açısıyla yaklaşıyoruz. Pandemi nedeniyle festivalimizi iki yıldır çevrim içi düzenlemiştik.  Bu sene ise festivalimizi ilk kez yüz yüze yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Hem festivale hem de bu kapsamda düzenleyeceğimiz reklam yarışmasına, üst düzeyde ilgi ve katılım bekliyoruz.  Youtube üzerinden canlı yayınlanacak festival, İzmir’imizden tüm Türkiye’ye ulaşacak. Böyle bir festivali gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz” diye konuştu.

26 May 2022 - 07:58 - Haberler

istanbul haber