UTİB İstanbul'da buluşturdu

Ekolojik Tekstiller UR-GE Projesi kapsamında yer alan firmalar yabancı alıcılarla bir araya geldi.BURSA (İGFA) Uludağ Tekstil İhracatçılar...

Ekolojik Tekstiller UR-GE Projesi kapsamında yer alan firmalar yabancı alıcılarla bir araya geldi.

BURSA - Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), 2010/8 Sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ çerçevesinde Ticaret Bakanlığı desteği ile yürüttüğü “Ekolojik Tekstiller UR-GE Projesi” kapsamında ilk alım heyetini gerçekleştirdi.

Yabancı ülkelerden gelen alıcı heyet ile 11 küme firması buluşturuldu. Yerli küme firmaları ve alıcı heyet firmaları B2B İkili iş görüşmelerine katıldılar.

17-18 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen ikili iş görüşmelerine firmalar yoğun ilgi gösterdi.

Ekolojik Tekstiller UR-GE Projesi kümesinde bulunan firmaların ev tekstili ve giyimlik kumaş olmak üzere iki gruba ayrıldığını, bu bağlamda alım heyeti için öncelikle ev tekstili sektörü odağında bir faaliyet gerçekleştirilmesine karar verdiklerini belirten UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, 11 firmanın yurtdışından gelen alıcılar ile buluşturulduğunu, yapılan B2B ikili iş görüşmelerinden olumlu yansımalar aldıklarını söyledi.

26 May 2022 - 12:53 - Ekonomi

istanbul haber