Medya ve Kariyer Paneli Gerçekleşti

Haber/Fotoğraf: Hatice Çekil “Medya ve Kariyer” konulu panel Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Yüksekokulu Safiye Hüseyin Elbi Salonu’nda gerçekleştirildi. Panele, ÇOMÜ Rektör Vekili Hüseyin Erkul, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kasım, akademisyenler, öğrenciler ve davetl...

Haber/Fotoğraf: Hatice Çekil

“Medya ve Kariyer” konulu panel Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Yüksekokulu Safiye Hüseyin Elbi Salonu’nda gerçekleştirildi. Panele, ÇOMÜ Rektör Vekili Hüseyin Erkul, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kasım, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından panel; İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kasım ve ÇOMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Erkul’un açılış konuşmaları ile devam etti. 

Pandemi nedeniyle Çanakkale’deki medya kuruluşlarıyla yapmak istedikleri çalışmaları ertelemek zorunda kaldıklarını vurgulayan Prof. Dr. Metin Kasım,    pandeminin hafiflemesiyle işbirliklerine ve öğrencileri için çok faydalı olacağı düşünülen bu tür etkinliklere tekrar başladıklarını dile getirdi ve şöyle devam etti: 

“Panelimizde yerel basından önemli temsilciler yer alıyor. Öğrencilerimiz konuklara kariyer planlamaları ile ilgili sorular sorabilirler. Alanında yetkili kişilerle samimi bir panel gerçekleştireceğimizi düşünüyorum. Öğrencilerimiz için verimli bir panel olmasını temenni ediyorum. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” 

ÇOMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Erkul,  medyanın toplumda üstelendiği görevlere dikkat çekerek, bunların arasında bilgiyi habere dönüştürmenin ve halkı bilinçlendirmenin de yer aldığını ve bir nevi ortak okul işlevi gördüğünü ifade etti ve bilginin, deneyimin paylaşılması açısından bu tür etkinliklerin öğrenciler için önemli bir etkiye sahip olduğunun altını çizdi.

ÇOMÜ İletişim Fakültesi ve Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ. İşbirliği ile düzenlenen röportaj yarışmasını kazanan İletişim Fakültesi öğrencileri birinci Miray Çelikel, ikinci Rıza Burak Karadeniz, üçüncü Mesut Bal’a ödülleri takdim edildi. 

Ardından “Medya ve Kariyer” konulu panele geçildi. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kasım moderatörlüğünde; İŞKUR Çanakkale İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, LİMAK Enerji Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce, Boğaz Medya Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akıncı, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ogün Önal, İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Engin Çağlak, TRT Çanakkale Muhabiri Altuğ Acer tarafından gerçekleştirildi.

Panel sonrasında panelistlere belge takdim edildi. Etkinlik, İletişim Fakültesinde gerçekleşen resepsiyonla son buldu.

27 May 2022 - 00:16 - Haberler

istanbul haber