Bursa Mükemmellik Ödülü Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne geldi

Bursa Kalite Derneği, Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne başarı ödülü verdi. BURSA İGFA- Bursa Kalite Derneği tarafından,  2...

Bursa Kalite Derneği, Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne başarı ödülü verdi.

BURSA İGFA-
Bursa Kalite Derneği tarafından,
26 Mayıs 2022 tarihinde Almira Otel’de gerçekleşen ödül töreninde Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi EFQM Modeli standartlarında üstün performanslı kurum olma özelliği gösterdiği için başarı ödülene layık görüldü.

Bursa Almira Otel’de gerçekleşen ödül törenine birçok marka temsilcisi ve dernek üyesi katıldı. Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına ödül alan Okul Müdürü Ömer YILMAZ: ” Yaklaşık 3 senedir kurumu EFQM standartlarına getirmek için çalıştık. EFQM politikasının da dediği gibi liderlik ile yönetilen kurumlarda her zaman kaliteli işler ortaya çıkar. Her paydaş kurumu daha da ileri taşımak için çabalar. Biz de “Bir iken damla birlikteyken okyanusuz” dedik ve Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni her anlamda zirveye taşımak için çalıştık ve bunu paydaşlarımızla birlikte yaptık. Aldığımız mükemmellik ödülü de bunu ne kadar iyi yaptığımızın bir göstergesidir.” dedi.

Yıldırım MTAL Büro Yönetimi Öğretmeni Ümran TEKİN, Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başarı ödülü almasını şöyle değerlendirdi:” Kalite süreci bizim için çok kısa bir süreydi. Ancak bu kısa sürede güzel bir ekip çalışmasıyla kalite süreci raporunu hazırladık. Sonucunda başarı ödülü gelmesi emeklerimizin karşılığı diye nitelendiriyorum. Tabi ki kalite yolculuğumuz başladı ancak bu ödül bir sürecin bir sonucu olmayacak. EFQM standartlarını kurumumuza entegre etmeye devam edeceğiz “
dedi.

Avrupa Kalite Yönetim Vakfı’na (EFQM) bağlı Bursa Kalite Derneği (KALDER) Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kalite Ekibi tarafından hazırlanan 2021 EFQM Modeli raporuna başarı ödülü verdi.

Bursa Kalite Derneği, 1998 yılından beri EFQM Modelini referans alarak kurumların mükemmellik yolculuğuna destek olmaktadır.2021 EFQM modeli kurumların Avrupa standartlarında; yönetim anlayışı, liderlik vasıfları, paydaş ilişkileri, sürdürülebilir projeleri, bütçe edinme ve harcama politikaları gibi birçok detayı ele alır.EFQM modeli ile kurumlar sürekli iyileştirme amacı güderek, üstün performanslı kuruluş olma yolunda ilerler. EFQM modelinin tüm kriterlerini yerine getiren Yıldırım MTAL, Bursa Kalite Derneği tarafından yönetimde ve uygulamada başarı ödülüne layık görüldü.

ÜSTÜN PERFORMANSLI KURULUŞ OLARAK "YILDIRIM MESLKEİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ"

1992 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pazarlama ve Perakende, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Muhasebe ve Finansman, Bilişim Teknolojileri, Radyo ve Televizyon, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler gibi alanları bünyesinde barındırıyor. ”Hayata değer katan bireyler yetiştirmeyi” amaç edinen Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa’nın, beyaz yakalı personel istihdamını karşılamasına yardımcı oluyor. Üniversite hedeflerinin yanında Bursa’nın istihdamına katkı sağlaması Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni öne çıkarıyor.

27 May 2022 - 10:35 - Yaşam

istanbul haber