Doğu Marmara Kalkınma Ajansı İşbirliğinde Genç İstihdamı Projesi Gerçekleştirildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Kalkınma Ajansları istişareleriyle 2022-2023 yılları için belirlenen “Genç İstihdamı” teması Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğinde Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulunda da gerçekleşti. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ...

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Kalkınma Ajansları istişareleriyle 2022-2023 yılları için belirlenen “Genç İstihdamı” teması Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğinde Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulunda da gerçekleşti.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Yalova Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Murat Özkan’ın açılış konuşmasını yaptığı Genç İstihdamı Projesi kapsamında genç istihdamının arttırılması ve genç girişimciliğin sağlanması temel amacıyla Çınarcık Meslek Yükseokulunda “CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri, Etkili İletişim Teknikleri ve Genç Girişimcilik” eğitimleri verildi. Eğitim Uzmanı Cüneyt Örkmez tarafından iki gün boyunca verilen eğitimlere tüm bölümlerden katılım sağlayan öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. İş hayatına atılacak öğrencilerin yeni beceriler edindiği eğitim sonunda öğrenciler sertifikalarını MARKA Uzmanı Benginur Uygun, Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Nazan Ayan, Öğr. Gör. Gülşah Ferah Polat ve Eğitim Uzmanı Cüneyt Örkmez’den aldı.

 

27 May 2022 - 15:57 - Haberler

istanbul haber