Afad Gönüllülük Projelerini Anlattı

Yalova  Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı ile AFAD işbirliğinde Gönüllülük Projeleri tanıtımı gerçekleştirildi. AFAD Gönüllülük Projesi kapsamında gönüllü katılım hakkında kimlerin gönüllü olabilecekleri bilgisi verildi.  Gönüllülükte etkinlik oluşturma, gerçe...

Yalova  Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı ile AFAD işbirliğinde Gönüllülük Projeleri tanıtımı gerçekleştirildi.

AFAD Gönüllülük Projesi kapsamında gönüllü katılım hakkında kimlerin gönüllü olabilecekleri bilgisi verildi.  Gönüllülükte etkinlik oluşturma, gerçekleştirilen programlar, faaliyetler anlatıldı. Etkinliğe katılan AFAD gönüllüleri de tecrübelerini aktararak gerçekleştirmiş oldukları bazı projelerinden bahsettiler. Sahipsiz Hayvanları Besleme, Çevre Temizliği, Doğa Kampları gibi projelerini tanıtan gönüllüler bu gibi etkinliklerin toplumsal faydayı nasıl arttırdığına dikkat çektiler.

AFAD personeli ve gönüllüleri ile Özel Güvenlik ve Koruma Programı öğretim elemanları ve öğrencileri gelecek dönemde yapabilecekleri etkinliklerin istişaresinde bulunarak ilk yardım ve doğal afet durumunda gerçekleştirilecek çalışmalara yönelik eğitimlerin yapılmasını plandılar.

 

27 May 2022 - 16:07 - Haberler

istanbul haber