Kapaklı Belediyesi “Sıfır Atık Belgesi” Aldı

Kapaklı’da sıfır atık bilincinin oluşması için çalışmalarını başarıyla sürdüren ve farklı projelerle geri dönüşüme büyük katkı sağlayan Kapaklı Belediyesi,  Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’i makamında ziyaret eden Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl...

Kapaklı’da sıfır atık bilincinin oluşması için çalışmalarını başarıyla sürdüren ve farklı projelerle geri dönüşüme büyük katkı sağlayan Kapaklı Belediyesi,  Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’i makamında ziyaret eden Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Kaan Sinan Tohumcu belgeyi Başkan Çetin’e takdim ederek, Sıfır Atık uygulamaları dolayısıyla tebriklerini iletti.

BELGEYİ İL MÜDÜRÜ TOHUMCU TAKDİM ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinasyonunda gerçekleştirilen Sıfır Atık Projesi’ni ilçe genelinde uygulayan Kapaklı Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü, Sıfır Atık Belgesi aldı.  Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Kaan Sinan Tohumcu, Kapaklı Belediyesi’ni ziyaret ederek belgeyi Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e takdim etti. Tohumcu, Sıfır Atık uygulamaları dolayısıyla tebriklerini iletti.

“MUTLULUĞUNU VE GURURUNU YAŞIYORUZ”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Göreve geldiğimiz günden itibaren sıfır atık çalışmalarımıza büyük önem veriyor, bu konuda önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Kapaklımızda kurduğumuz Sıfır Atık Yönetim Sistemi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce “İlçe Geneli Sıfır Atık Belgesi” almaya layık görüldük. “Sıfır Atık Belgesi” olan belediyelerden biri olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürümüz Kaan Sinan Tohumcu’nun takdim ettiği belgenin, belediyemize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sıfır Atık projelerimize hassasiyet gösteren ve katkı sağlayan tüm kıymetli hemşehrilerime ve ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Çevre ve doğa dostu projeler üretmeye; bu bilinç ve sorumlulukla hareket etmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

 

27 May 2022 - 16:23 - Haberler

istanbul haber