Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz, Mezuniyet Töreni Düzenledi

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, 2021-2022 öğretim yılı mezuniyet töreni düzenledi. Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü Spor Salonu’nda düzenlenen törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senayi Dönmez, akademisyenler, mezun öğrenciler ve ailel...

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, 2021-2022 öğretim yılı mezuniyet töreni düzenledi.

Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü Spor Salonu’nda düzenlenen törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senayi Dönmez, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ergün Yurdadön gerçekleştirdi. Yurdadön konuşmalarında BESYO hakkında bilgilendirme yaparken ardından mezunlarımıza yeni serüvenlerinde başarılar diledi.

“İleri Görüşlü, Aklı ve Bilimi Rehber Edinen, Öğrenciler Yetiştiriyoruz”

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ise konuşmasında Iğdır Üniversitesinin Ülkemiz adına kaliteli, kendi alanında bilgi ve birikimi yüksek, donanımlı sporcular yetiştirdiğini vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti;

 “Iğdır Üniversitesi olarak öğrencilerimizi ileri görüşlü, aklı ve bilimi rehber edinen, bilim üreten ve üretilen, bilgiyi paylaşan kişiler olarak yetiştirilmesine gayret etmekteyiz. Bu hedef doğrultusunda mezun olan öğrencilerimizi yetiştiren hocalarımıza ve onlara desteklerini hiçbir zaman esirgemeyerek buraya kadar gelip salonu dolduran velilerimize böylesine hayırlı evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum. Mezun olan öğrencilerimizi Üniversite yönetimi olarak tebrik ediyor, onlara başarılı bir meslek hayatı, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.” 

Rektör Alma’nın konuşmasının ardından plaket takdimleri ve kep atma töreni ile devam eden program, müzik dinletisiyle sona erdi.

27 May 2022 - 19:03 - Haberler

istanbul haber