Anadolu World Cup 2022’de şampiyon Mali oldu

Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi (UİB) ve Uluslararası Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen World Cup 2022’nin final maçı Çarşı A Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Final maçını Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kaya ve Prof. Dr. Ali Resul Usu...

Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi (UİB) ve Uluslararası Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen World Cup 2022’nin final maçı Çarşı A Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Final maçını Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Kaya ve Prof. Dr. Ali Resul Usul, Uluslararası İlişkiler Birimi Müdürü Prof. Dr. Bilge Kağan Özdemir, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) Başkanı Galip Özsarı ile çok sayıda öğrenci takip etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal: “Uluslararası öğrencilerimizin bilim ve kültür-sanat alanında olduğu gibi spor alanında da faaliyetlerde bulunmasını çok önemsiyoruz”

UİB ve Uluslararası Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen Anadolu World Cup 2022’nin  ülkemizde bir ilk olduğunu ve sporun birleştirici gücünü gösterdiğini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu sene bahar şenliklerimiz çok farklı etkinliklerle gerçekleştiriliyor. Uluslararası öğrencilerimizin katılımı ile bir “Dünya Kupası” düzenledik. Üç kıta ve on farklı ülkeden öğrencilerimiz takımlar kurarak bu turnuvaya iştirak ettiler. Oldukça çekişmeli geçen maçlar oldu. Uluslararası öğrencilerimizin bilim ve kültür-sanat alanında olduğu gibi spor alanlarında da faaliyetlerde bulunmasını çok önemsiyoruz. Ayrıca bu turnuva bahar şenliklerimize renk kattı. Tüm takımları ve organizasyon ekibini kutluyorum.”

Anadolu Üniversitesinde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin kendi milletlerinden oluşturdukları takımların arasında gerçekleşen Anadolu World Cup 2022’de son ikiye Mali ve Gabon takımları kaldı. Şampiyonluk yolunda kıyasıya geçen mücadelenin normal süresi beraberlik ile sonuçlandı. Ardından gerçekleştirilen penaltı atışlarını 5-3’lük skorla kazanan Mali Anadolu World Cup 2022’nin şampiyonu oldu. Final maçının ardından düzenlenen kupa töreninde dereceye giren takımlar kupa ve madalyalarını Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal’dan aldı.

27 May 2022 - 19:27 - Haberler

istanbul haber