“Bağımsız Yaşam İçin İstihdam Sempozyumu” gerçekleştirildi

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü tarafından düzenlenen “Employment for Independent Life (EFIL) – Bağımsız Yaşam İçin İstihdam Sempozyumu” başladı. Öğrenci Merkezi Salon 2016’da düzenlenen sempozyumun açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal, şehir protokolü, öğretim üyeleri ...

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü tarafından düzenlenen “Employment for Independent Life (EFIL) – Bağımsız Yaşam İçin İstihdam Sempozyumu” başladı. Öğrenci Merkezi Salon 2016’da düzenlenen sempozyumun açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal, şehir protokolü, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.  

Rektörümüz Prof. Dr. Erdal: “Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin yetiştirilmesi için son derece özenli çalışmalar yürütüyoruz”

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal, Anadolu Üniversitesi olarak özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştirilen çalışmaların önemine değinerek şunları söyledi: “Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin yetiştirilmesi için son derece özenli çalışmalar yürütüyoruz. Bugün de Bağımsız Yaşam İçin İstihdam Sempozyumu ile bu konuyu ayrıntıları ile ele alacağız. Bu kapsamda tüm konuklara ve katılımcılara teşekkür ediyoruz.”

Katılımcılar sempozyumun faydaları hakkında görüşlerini bildirdi

Yoğun ilgiyle karşılanan sempozyuma Türkiye Down Sendromu Derneği’nden Robert Cem Osborn da konuşmacı olarak katılırken sempozyumun proje yürütücülerinden Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Ergenekon proje tanıtım sunumunu gerçekleştirdi. Türkiye Down Sendromu Derneği Başkanı Gün Bilgin’in dernek adına bir konuşma gerçekleştirdiği sempozyumda İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve Vali Yardımcısı Akın Ağca, sempozyum aracılığıyla güzel sonuçlar elde edileceğini ifade ettiler.

27 May 2022 - 19:27 - Haberler

istanbul haber