Erzincan Üniversitesi: İgbal Orujov ve Taravat Orujov’dan “Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin Askeri Marşları”

Bahar şenlikleri kapsamında Üniversitemizde “Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin Askeri Marşları” temalı etkinlik gerçekleşti. Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından organize edilen program, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğr. Gör. İgbal Orujov ve Öğr. Gör. Taravat Orujov tarafın...

Bahar şenlikleri kapsamında Üniversitemizde “Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin Askeri Marşları” temalı etkinlik gerçekleşti. Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından organize edilen program, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğr. Gör. İgbal Orujov ve Öğr. Gör. Taravat Orujov tarafından verildi.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konserde katılımcılara ilk önce Azerbaycan’ın tarihi geçmişinden ve müziğin Azerbaycan’daki tarihi gelişiminden bilgiler verildi. Azerbaycan askeri marşlarının da çalındığı programda  Marş müziği ve Azerbaycan’da marş türünün temelinden bahsedildi.

27 May 2022 - 19:48 - Haberler

istanbul haber