Erzincan Üniversitesi: Üniversitemiz Bölgesel Stratejik Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Ayrangöl Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Araştırmaları Merkezleri Toplantısına Katıldı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Güvenlik Araştırmaları Merkezi Müdürlüğü tarafından 13-14 Mayıs 2022 tarihlerinde Bursa Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu’nda Türkiye genelinde 21 araştırma merkezinin katılımıyla Araştırma Merkezleri Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya ...

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Güvenlik Araştırmaları Merkezi Müdürlüğü tarafından 13-14 Mayıs 2022 tarihlerinde Bursa Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu’nda Türkiye genelinde 21 araştırma merkezinin katılımıyla Araştırma Merkezleri Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Üniversitemizi temsilen Bölgesel Stratejik Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü, Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zülküf Ayrangöl katıldı. Toplantı kapsamında araştırma merkezlerinin temsilcileri, organizasyon yapıları, görevleri ve amaçları, tamamlanmış ve planlanan projeleri, yayınları hakkında bilgiler sundular.

Araştırma Merkezleri Toplantısının açılış oturumunu Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Sayın Tuğgeneral Murat Bulut yaptı.

Toplantıya üniversitemiz adına katılan Doç. Dr. Zülküf Ayrangöl, İki gün süreyle dört oturumda gerçekleştirilen toplantı sonucunda  “Araştırma Merkezleri İşbirliği Ağı” oluşturulması kararlaştırılmıştır. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Araştırma Merkezi Müdürlüğünce başlatılan bu işbirliği adımının her yıl bir üniversitede gerçekleştirilmesi planlanan toplantılarla sürdürüleceği öngörülmektedir. Böylece araştırma merkezlerinin çalışma alanlarındaki dönüşüm, odaklandıkları konular ve ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda hangi konularda çalışmalar yapılabileceği hususlarında merkezler arasında bir iletişim ağının etkili olacağı görüşü benimsenmiştir” dedi.

27 May 2022 - 19:48 - Haberler

istanbul haber