DİCLE ÜNİVERSİTESİ: “FETİH YÜRÜYÜŞÜ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“FETİH YÜRÜYÜŞÜ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ Diyarbakır’ın Fethi’nin 1383. yılı dolayısıyla Fetih Camisi’nden, şehit olan sahabelerin kabrinin bulunduğu Hazreti Süleyman Camisi’ne kadar yürüyüş gerçekleştirildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin “Fetih Haftası” etkinlikleri kapsamında Vali Ali İhsan Su, R...

“FETİH YÜRÜYÜŞÜ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Diyarbakır’ın Fethi’nin 1383. yılı dolayısıyla Fetih Camisi’nden, şehit olan sahabelerin kabrinin bulunduğu Hazreti Süleyman Camisi’ne kadar yürüyüş gerçekleştirildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin “Fetih Haftası” etkinlikleri kapsamında Vali Ali İhsan Su, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç, milletvekilleri, siyasi parti, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar İslam ordusunun karargahını kurduğu Dicle Üniversitesi kampüsündeki Fetih Camisi’nde “Fetih Yürüyüşü” dolayısıyla bir araya geldi.

Tekbir ve salavatlarla, fetihte şehit olan sahabelerin medfun olduğu İçkale’deki Hazreti Süleyman Camisi’ne kadar gerçekleştirilen yürüyüşte, gençler bayrak ve meşalelerle kortej oluşturdu.

Hazreti Süleyman Camisi’nde kılınan sabah namazının ardından şehit sahabeler için Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, günün anlam ve önemi üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.

Etkinlik, İl Müftüsü Lütfü İmamoğlu’nun yaptığı duanın ardından AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Vali Ali İhsan Su ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker’in katılımcılara yaptığı çorba ikramı ile sona erdi.

Cuma namazı öncesi ise Ulu Cami’de “Fetih Haftası” dolaysıyla Mevlit okutuldu, ilahiler seslendirildi. Programda, İl Müftüsü İmamoğlu, Diyarbakır’ın Fethi’ni vatandaşlarla anlattı, kentin İslam tarihindeki önemine dikkat çekti.

27 May 2022 - 20:08 - Haberler

istanbul haber