DİCLE ÜNİVERSİTESİ: BUĞDAYDA SÜNE MÜCADELESİ ÜZERİNE UYGULAMALI EĞİTİM

BUĞDAYDA SÜNE MÜCADELESİ ÜZERİNE UYGULAMALI EĞİTİM Ziraat Fakültesi ile Diyarbakır il Tarım Ve Orman Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümü öğrencileri ve İl Tarım ve Orman müdürlüğü teknik personelleri Yenişehir ilçesi Elidolu köyünde ...

                                           BUĞDAYDA SÜNE MÜCADELESİ ÜZERİNE UYGULAMALI EĞİTİM

Ziraat Fakültesi ile Diyarbakır il Tarım Ve Orman Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümü öğrencileri ve İl Tarım ve Orman müdürlüğü teknik personelleri Yenişehir ilçesi Elidolu köyünde buğdayda süne mücadelesi üzerine uygulamalı bir eğitim yaptı.

 Eğitime Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Neşe Üzen, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ahmet Muratoğlu, Ziraat Mühendisi Serhat Tantekin, Ziraat Mühendisi Hülya Bayhan, Ziraat Mühendisi Zelal Arslan ve ilgili diğer teknik personeller katıldı.

Ayrıca Uygulamalı eğitim kapsamında pamuk ve Mısır bitkilerinde de zirai mücadele, biyolojik mücadele, sulama, gübreleme ve hasat konularında bilgilendirmeler yapıldı.

27 May 2022 - 20:12 - Haberler

istanbul haber