BEBEK DOSTU ESENLER BİLİNÇLENMEYE DEVAM EDİYOR

Esenler Belediyesi, “Bebek Dostu Şehir/Kurum” olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. İlçe genelinde anne sütünün önemi ve başarılı emzirme konusunda farkındalık oluşturmak üzere yapılan eğitim serilerine bir yenisini daha ekledi. Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Esenler Beled...

Esenler Belediyesi, “Bebek Dostu Şehir/Kurum” olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. İlçe genelinde anne sütünün önemi ve başarılı emzirme konusunda farkındalık oluşturmak üzere yapılan eğitim serilerine bir yenisini daha ekledi.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Esenler Belediyesi Hizmet Binası’nda tüm personeline “Anne Sütünün Önemi ve Başarılı Emzirme Teknikleri” başlıklı eğitimler verdi.

Esenler İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Bebek Dostu Kurum çalışmalarından sorumlu ebe Döndü Canatak ve Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi yeni doğan hemşiresi Ela Nur Taşçı kadın ve erkek tüm personeli bilinçlendirdi. Eğitimler, Esenler Hizmet Binası ve diğer ek hizmet binalarında personele verilmeye devam edecek.

 

28 May 2022 - 01:02 - Haberler

istanbul haber