ÇAKÜ Öğrencileri Karadayı Köyü’ne Sosyal Yapı İnceleme Gezisi Gerçekleştirdi

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Sosyoloji Bölümü ve Ekoloji Topluluğu öğrencileri, Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Hakkı Kalaycı, Topluluk Danışmanı Arş. Gör. Ali Egi ve Topluluk Başkanı Aleyna Bereket öncülüğünde, Kızılırmak ilçesine bağlı “Karadayı Köyü”ne gözlem, araştırma ve inceleme yapma...

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Sosyoloji Bölümü ve Ekoloji Topluluğu öğrencileri, Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Hakkı Kalaycı, Topluluk Danışmanı Arş. Gör. Ali Egi ve Topluluk Başkanı Aleyna Bereket öncülüğünde, Kızılırmak ilçesine bağlı “Karadayı Köyü”ne gözlem, araştırma ve inceleme yapmak üzere teknik bir gezi gerçekleştirdi.

Sosyal yapı incelemeleri üzerine Dr. Öğretim Üyesi Hakkı Kalaycı’nın araştırması kapsamında gerçekleşen gezide; köyün nüfus yapısı, ekonomik yaşamı ve geçim kaynaklarına bağlı olarak tarımsal ve hayvansal üretim koşulları ile köylülerin şehirle olan ilişkileri yerinde incelendi. Bu anlamda gezide; göç, eğitim, sosyal yaşam ortamı ve sosyal ilişkiler, gelenek ve görenekler, köyde aile ve köyde değişim gibi ana başlıklar ekseninde köyde yaşayanlar ile yüz yüze görüşmeler de gerçekleştirdi.

Geziye katılan öğrenciler ve öğretim elemanları, köylerin mevcut ve gelecekteki durumları ile ilgili tartışmaların yoğunlaştığı günümüzde, Karadayı Köyü’ne gerçekleştirilen bu uygulamalı araştırma gezisinin, kendilerine akademik olarak önemli katkılar sağladığını ifade ettiler.

28 May 2022 - 04:57 - Haberler

istanbul haber