Lider Tarım Çocuk Kampı Gerçekleştirildi

​Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının koordinasyonluğunda yürütülen, 81 ilde “Lider Çocuk Tarım Kampı” adı altında ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim...

​Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının koordinasyonluğunda yürütülen, 81 ilde “Lider Çocuk Tarım Kampı” adı altında ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenliği hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen kampa Artvin’den bu yıl 7 Mart İlkokulu 4. sınıf öğrencileri katıldı.

20 öğrencinin öğretmeni ile birlikte katıldığı kampın ilk gününde öğrenciler İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda İl Müdürümüz Sn. Neşat ULUTAŞ ile bir araya geldi. Su ürünleri ve gıda hijyeni hakkında ilgili personellerimizce çocuklara bilgi verildi. Kampın ikinci gününde, Merkez İlçemizde bulunan Dereboyu Alabalık Tesisleri ziyaret edilip burada balık yetiştiriciliği hakkında bilgiler alıp balıklara yem verildi. Kampın üçüncü gününde, Ardanuç İlçemizde bulunan Yılmaz ağ kafes, kuluçkahane tesisleri ziyaret edilerek su ürünlerinin tüketiminin beslenmemizdeki önemi ve yöreye ait Alabalık çeşitleri hakkında bilgiler verildi.

Son gün İl Müdürümüz, İl Müdür yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler takdim ederek kamp sona erdi.

 

28 May 2022 - 07:22 - Haberler

istanbul haber