Kırsal seminerler Akfen'e ödül getirdi

Akfen Yenilenebilir Enerji’ye ait santrallerin bulunduğu bölgelerde yaşayan kadınlara eğitimlerin verildiği “Kırsal Bölge Eğitim Seminerl...

Akfen Yenilenebilir Enerji’ye ait santrallerin bulunduğu bölgelerde yaşayan kadınlara eğitimlerin verildiği “Kırsal Bölge Eğitim Seminerleri”, 5. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi’nde büyük ödüle layık görüldü.

İSTANBUL - 5. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi’nde TİKAV ile Akfen Yenilenebilir Enerji’ye büyük ödül geldi.

Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, Akfen Yenilenebilir Enerji’ye ait santrallerin bulunduğu bölgelerde yaşayan kadınlara eğitimlerin verildiği “Kırsal Bölge Eğitim Seminerleri” ödüle layık görüldü.

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, zirve kapsamında “3.Enerjimiz Geleceğimiz” ödülünü Akfen Holding Başkanvekili ve CEO’su Selim Akın’a verdi.

CEO Selim Akın, düzenlenen eğitimlerle ailenin temeli olan kadınların farkındalıklarını arttırmayı amaçladıklarını söyledi. Akın, şimdiye kadar hayata geçirilen sosyal sorumluluk projeleri ile toplamda 5 bin 770 kadına çeşitli konularda yüz yüze eğitim verildiğine dikkat çekerek, projelerle dolaylı ve direk olarak ulaşılan kişi sayısının ise 21 bini aştığına dikkat çekti.

28 May 2022 - 09:33 - Yaşam

istanbul haber