Sinop Üniversitesi: “1. Gerze Sanat Çalıştayı” Yapılan Atölye Çalışmaları İle Sona Erdi

Üniversitemiz Gerze Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde düzenlenen “1. Gerze Sanat Çalıstayı”nın 2. ve son günü sanatçıların etkinlikleri ve katılımcıların yoğun ilgisiyle tamamlandı. Çalıştayın son gününde farklı illerden gelen sanatçılar atölye çalışmaları gerçekleştirerek, farklı alanlarda eserler o...

Üniversitemiz Gerze Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde düzenlenen “1. Gerze Sanat Çalıstayı”nın 2. ve son günü sanatçıların etkinlikleri ve katılımcıların yoğun ilgisiyle tamamlandı.

Çalıştayın son gününde farklı illerden gelen sanatçılar atölye çalışmaları gerçekleştirerek, farklı alanlarda eserler ortaya koydu. Çalıştaya gelen ziyaretçiler de atölye etkinliklerine büyük ilgi gösterdi.  

Ayrıca açılan Gerze Sanat Müzesi ve Galerisi ziyaretçilerden tam not aldı. Kentin sanat, sergi ve müzeye yönelik beklentisini karşılayan alan, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Yoğun ilgi gören etkinlik sanatçıların Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarından Doç. Dr. Sayın Hatice Bahattin CEYLAN ve Doç. Dr. Sayın İbrahim Göktan CEYLAN proje ve etkinliğe katkı sağlayan akademisyen, sanatçı ve sponsorlara teşekkür ederek şehir için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

28 May 2022 - 13:07 - Haberler

istanbul haber